عمر عینک گوگل به پایان رسید!

گوگل به زودی پشتیبانی خود را از عینک گوگل پایان می دهد.


این گجت 1500 دلاری، به زودی دیگر قادر به دریافت بروزرسانی نرم افزاری از شرکت گوگل نخواهد بود و این بدان معناست در سال 2020  این عینک بدون پشتیبانی و به‌روزرسانی نرم‌افزاری به حال خود رها می‌شود.

اخیرا، گوگل با به‌روزرسانی صفحه Google Glass Explorer Edition و ارائه اخباری درباره آخرین به‌روزرسانی این رابط کاربری عینک، اطلاعات جدیدی از وضعیت این پروژه در آینده داد. آخرین به‌روزرسانی Explorer Edition به گونه‌ای است که دسترسی این پوشیدنی را از همه سرویس‌های این شرکت از تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۲۰ قطع می‌کند.

صاحبان عینک پس از دریافت این بروزرسانی دیگر نمی توانند به حساب های گوگل خود وارد شوند و این یعنی پایان کار این عینک فرا رسیده است.

البته، این گجت همچنان به کار خود ادامه خواهد داد و البته از طریق ارتباطات بلوتوث می‌تواند به گوشی تلفن همراه وصل شود و کاربران از برنامه‌های جانبی استفاده کنند یا عکس و فیلم بگیرند اما دیگر سرویس‌ها (نرم‌افزار MyGlass) و اپلیکیشن‌هایی مانند یوتیوب، جیمیل، هنگ‌اوت و غیره کار نمی‌کنند.

گوگل گلس در سال ۲۰۱۳ و با قیمت ۱۵۰۰ دلار شروع به فروش کرد ولی از همان ابتدا با تردیدهایی برای آینده از سوی گوگل روبرو و با انواع اعتراض‌ها و مخالفت‌ها از سوی جامعه کاربران و بحث‌های حریم خصوصی همراه شد به طوری که بسیاری از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها از ورود این گجت پوشیدنی به داخل ممانعت کرده و آن را «glassholes» نامیدند.
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time