رونمایی از قدرتمندترین کنسول بازی دنیا: Xbox Series X

فیل اسپنسر رسما از کنسول جدید مایکروسافت با نام Xbox Series X ، در مراسم The Game Awards رونمایی کرد.


در مراسم The Game Awards 2019، رئیس بخش Xbox یعنی فیل اسپنسر، با انتشار تریلری از کنسول نسل بعدی این استودیو که پیش از این با نام پروژه اسکارلت شناخته می‌شد، رسما رونمایی کرد. این کنسول که هنوز قیمتش مشخص نیست، Xbox Series X نام دارد.

طبق توضیحاتی که برای معرفی این محصول ارائه شد، این کنسول قرار است قوی‌ترین و سریع‌ترین کنسول Xbox تا به امروز باشد و قرار است بهترین عملکرد و سازگاری با بازی‌ها را نیز به نمایش بگذارد. اسپنسر در این مراسم اعلام کرد 15 استودیوی بازی سازی متعلق به ایکس باکس در حال توسعه بازی های فوق العاده خود هستند. بر اساس تصاویر منتشر شده، دسته این کنسول تفاوتی با دسته کنسول Xbox One ندارد، البته روی این کنترلر دکمه اشتراک قرار گرفته است.

نسل جدید این کنسول در مقایسه با Xbox One توان پردازشی دو برابری خواهد داشت. بدین ترتیب می‌توان توان پردازشی ۱۲ ترافلاپسی را برای ایکس باکس X series پیش‌بینی کرد که آن را در کنار توانمند‌ترین کارت‌های گرافیک حال حاضر قرار می‌دهد. مایکروسافت سرمایه گذاری زیادی روی این کنسول انجام داده است و انتظار دارد بتواند شرکت سونی را شکست دهد. طراحی کنسول ایکس باکس سری ایکس در مقایسه با نسل گذشته متفاوت است. در حقیقت به علت عمودی بودن آن، به کیس کامپیوتر شباهت دارد.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time