جف بزوس مدیرعامل آمازون به فضا می رود!

بلو اوریجین ، شرکت هوافضای متعلق به مدیرعامل آمازون، اولین سفر گردشگری ‌اش به فضا را ۲۹ تیر با حضور برادران بزوس انجام خواهد داد. این پرواز قرار است ۱۱ دقیقه طول بکشد و سرنشینان خود را تا ارتفاع بیش از ۹۶ کیلومتری زمین بالا ببرد.

بر اساس پستی که جف بزوس مدیرعامل آمازون در اینستاگرام خود منتشر کرده است، اعلام کرد که: «از زمانی که پنج سالم بود، رویای سفر به فضا را در سر داشتم. حالا ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) ماه قرار است با برادرم این سفر را انجام دهم. بزرگ ‌ترین ماجراجویی به همراه بهترین دوستم»

بر این اساس، برادران بزوس، ۲۹ تیر در اولین سفر گردشگری شرکت بلو اوریجین با موشک جدید «نیو شپرد» به فضا خواهد رفت و اگر این اتفاق بیافتد او اولین میلیاردر صنعت فضا خواهد بود که با موشکی ساخت شرکت خودش، به فضا خواهد رفت که حتی ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس هم موفق به انجام آن نشده است.
لازم به ذکر است که بر بالای این موشک ۵۵ متری، کپسول مسافربری آب ‌نبات‌ شکلی با پنجره‌ های بزرگ قرار می‌گیرد که ظرفیت حمل شش مسافر را دارد. این کپسول پس از جدا شدن از موشک و انجام ماموریت خود، به ‌کمک چترهای نجات، در صحرای تگزاس غربی به زمین خواهد نشست.نکته جالب توجه این است که به جز جف و مارک بزوس، یکی از صندلی ‌های این پرواز متعلق به فردی است که در مزایده اینترنتی که در تاریخ ۲۲ خرداد به‌ پایان خواهد رسید، برنده خواهد شد. در حال حاضر بیشترین پیشنهاد این مزایده دو میلیون و هشتصد هزار دلار بوده است و حدود ۶ هزار شرکت کننده از ۱۴۳ کشور جهان در این مزایده شرکت دارند.همچنین مبلغ پیشنهادی برنده این مزایده به باشگاه «Blue Origin's for the Future» اهدا می شود که ماموریت آنها، الهام بخشیدن به نسل های آینده برای ادامه کار در علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات و پیشبرد آینده زندگی در فضا است.

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time