ایلان ماسک : در آینده با تراشه‌ های مغزی نورالینک، موضوع یادگیری زبان‌ های خارجی به کلی منسوخ می شود

براساس مصاحبه ای که به تازگی از ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی نورالینک، در یک پادکست و مصاحبه با جو روگان منتشر شده است،‌ او گفته است که با تراشه‌ های مغزی نورالینک طی دهه آینده، موضوع یادگیری زبان‌ های خارجی به کلی منسوخ می شود.
بر اساس این مصاحبه، شیوه کارکرد تراشه‌ های مغزی نورالینک که در مغز افراد کاشته می‌شوند، به این صورت است که می‌توانند به صورت آنی گفتار را ترجمه کرده و به زبان مورد مکالمه فرد در ذهن او پخش کنند. او همچنین از احتمال ایجاد یک زبان استاندارد بین‌المللی خبر داد و عنوان کرد که تراشه‌ های مغزی نورالینک، طی چند سال آینده به صورت تجاری تولید خواهند شد و بنابراین دیگر نیازی به یادگیری زبان ‌های خارجی برای مکالمه با افراد نخواهد بود و تصور میکنم با کمک تراشه‌ های مغزی نورالینک، می‌توان بهتر و سریع ‌تر با زبان و ایده‌ ها ارتباط برقرار کرد، اما دقیقاً نمی دانم برای زبان چه اتفاقی خواهد افتاد.
لازم به ذکر است که هدف اصلی تراشه‌ های مغزی نورالینک، کمک به افراد دارای ناتوانی ‌های جسمی برای انجام کارهای روزمره و حل مشکلاتی مانند کاستی ‌های گفتاری و ناتوانی‌ های فیزیکی ناشی از آسیب‌های نخاعی خواهد بود و همچنین برطرف کردن جراحات مغزی است و اگر توسعه آن تراشه‌ های مغزی نورالینک ادامه یابد و سرعت گیرد، شاید ۵ تا١٠ سال دیگر، این تراشه ها جایگزین یادگیری زبان شود. به هر حال آخرین آزمایش تراشه‌ های مغزی نورالینک که رسانه ‌ای شد،‌ مربوط به میمونی بود که به کمک این تراشه ها، تنها به کمک ذهن خود یک بازی رایانه‌ ای را اجرا کرد. حال باید دید که این تراشه ها،‌ یادگیری زبان‌ های خارجی را به کلی منسوخ میکنند یا خیر؟
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time