استخراج بیت‌کوین از آتش ‌فشان!

اخیرا «Nayib Bukele» رئیس‌ جمهور کشور السالوادور بیت‌ کوین را به عنوان یک ارز رسمی به رسمیت شناخت تا نخستین کشوری باشد که رسماً یکی از معروف‌ ترین رمزارزها را به عنوان پول قانونی به رسمیت بشناسد و با این کار، تاریخ جدیدی را رقم زد و اعلام کرد که لایحه ‌ای را پیشنهاد کرده است كه قانونی شدن بیت کوین در كنار دلار آمریكا را ارائه میدهد.
حال «Nayib Bukele» رئیس‌ جمهور السالوادور در توییتر خود اعلام کرد که این کشور استخراج بیت ‌کوین از انرژی حاصل از آتش ‌فشان‌ها را شروع خواهد کرد. او در توییتر خود نوشت: « رئیس شرکت برق زمین ‌گرمایی دولتی «LaGeo» به من گفت که استخراج بیت ‌‌کوین به کمک انرژی آتش ‌فشان بسیار ارزان، ۱۰۰ درصد پاک، ۱۰۰ درصد تجدید ‌پذیر و بدون هرگونه انتشارات کربنی است.» همچنین او اعلام کرد که قصد دارد به زودی با مقامات صندوق بین‌ المللی پول دیدار کند.
اقدام «Nayib Bukele» برای به رسمیت شناختن بیت‌ کوین، اشتیاق بسیاری از سیاستمداران دیگر در سراسر آمریکای لاتین را برای استفاده از این رمزارز برانگیخته است و بسیاری از حامیان بیت ‌کوین،  از تصمیم «Nayib Bukele» برای استفاده از آتش ‌فشان‌ها به منظور استخراج بیت ‌کوین استقبال کردند و آن را یک سیگنال صعودی دانستند.
لازم به ذکر است که در کشور السالوادور حدود ۲۰ آتشفشان فعال وجود دارد و آتشفشان «Chaparrastique» در این کشور، در ۵۰۰ سال گذشته، ۲۵ بار فوران کرده است و انرژی زمین گرمایی السالوادور کاملا تمیز و تجدید پذیر و بسیار ارزان است.
نکته قابل توجه و جالب این است که از این پس در کشور السالوادور، هر شخصی که به میزان 3 بیت کوین سرمایه گذاری کند، می تواند اقامت دائم اخذ کند‌.
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time