مسافرین پرواز موفقیت آمیز بلو اوریجین چه کسانی بودند؟

«بلو اوریجین»، شرکت هوافضای متعلق به «جف بزوس»، میلیاردر آمریکایی و مدیرعامل آمازون، امروز سه شنبه ۲۰ ژوئیه مصادف با 29 تیر 1400 در ساعت 17:42 به وقت ایران، گردشگران ثروتمند را به فضا فرستاد.
«جف بزوس» پیش از این اعلام کرده بود که: «از زمانی که پنج سالم بود، رویای سفر به فضا را در سر داشتم. حالا ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) ماه قرار است با برادرم این سفر را انجام دهم. بزرگ ‌ترین ماجراجویی به همراه بهترین دوستم»
نکته قابل توجه این است که برنده ی ناشناس مزایده آنلاین ۲۸ میلیون دلاری، به دلیل مشکلاتی در برنامه ‌ریزی، در اولین پرواز «بلو اوریجین» حضور نخواهد داشت و در ماموریت ‌های فضایی دیگر این شرکت، به فضا خواهد رفت و به همین دلیل، صندلی او به «جوز دیمن» مدیرعامل شرکت «Somerset Capital Partners» رسید و او نیز ترجیح داد تا «الیور دیمن»، فرزند ۱۸ ساله‌ اش را با اولین پرواز شرکت «بلو اوریجین» به فضا بفرستد. «الیور دیمن» به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد و قرار است از پاییز امسال برای تحصیل در رشته فیزیک و مدیریت نوآوری به دانشگاه اوترخت هلند برود.
لازم به ذکر است که «والی فانک» ۸۲ ساله، از زنان خلبان اسطوره ‌ای ایالات متحده آمریکا با بیش از ۱۹۶۰۰ ساعت تجربه پرواز و همچنین از داوطلبان پروژه فضایی «Mercury 13» در سال ۱۹۶۱ میلادی، بوده است و با حضورش در اولین سفر گردشگری شرکت «بلو اوریجین»، لقب مسن ترین انسانی که تاکنون به فضا رفته است را خواهد گرفت.
بنابراین اولین سفر گردشگری شرکت «بلو اوریجین»، در روز ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر)، با حضور «جف بزوس» و برادرش «مارک بزوس»، «الیور دیمن» 18 ساله و «والی فانک» ۸۲ ساله، با موفقیت انجام شد و به زمین نشت.
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time