تلویزیون ۱۰۰۰ اینچی سامسونگ!

شرکت سامسونگ از تلویزیون ۱۰۰۰ اینچی «The Wall» با فناوری «MicroLED» رونمایی کرد.
شرکت سامسونگ از سال ۲۰۱۸ شروع به عرضه ی سری تلویزیون های غول پیکر خود با نام «Wall» کرده است و اولین نسل از سری تلویزیون های غول پیکر خود را با اندازه ی ۱۴۶ اینچی به بازار عرضه کرده است. پس از آن و در سال ۲۰۱۹ میلادی، این شرکت دومین نسل از سری تلویزیون های غول پیکر خود را با اندازه ی ۲۹۲ اینچی و با وضوح 8K برای مالکان خانه های بزرگ عرضه کرد.
حال شرکت سامسونگ قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، اولین تلویزیون ۱۰۰۰ اینچی و با وضوح 8K از سری تلویزیون های غول پیکر «Wall» را برای فروش و عرضه به مشتریان تجاری خود، به بازار جهانی عرضه کند.
نکته قابل توجه این است که گویا سامسونگ قصد دارد نوآورانه ترین نمایشگرها را برای تولید محتوای ویدئویی خود بسازد! به همین علت، در ساخت این تلویزیون از فناوری MicroLED استفاده می‌کند. این فناوری برخلاف LCD، تصویر را با LEDهایی می‌سازد که به‌ صورت مستقل روشن می‌شوند. یعنی نمایشگر می‌تواند با خاموش کردن پیکسل ‌ها، رنگ مشکی بهتری ایجاد کند. همچنین این تلویزیون نسبت به نسخه سال قبل، از LEDهایی استفاده می‌کند که اندازه آن‌ها ۴۰ درصد کوچک ‌تر هستند. بنابراین این تلویزیون می‌تواند کنتراست بالاتر و یکپارچگی و خلوص رنگی بهتری داشته باشد.
از طرفی این تلویزیون از پردازنده هوش مصنوعی جدیدی استفاده می‌کند که کیفیت تصویر را بالا می‌برد و به بهبود کنتراست کمک می‌کند و نویز را نیز کاهش می‌دهد.
علاوه بر این ها، این تلویزیون مجهز به فناوریMicro HDR  و MicroMotion است که تصاویر را زنده تر نشان می دهد.
حال باید منتظر بود و دید که تلویزیون ۱۰۰۰ اینچی «The Wall»، با چه قیمتی عرضه خواهند شد؟ 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time