شبکه ارتباطی 5.5G با ظرفیت ده برابری نسبت به 5G در راه است

همان طور که از نام شبکه ارتباطی 5.5G مشخص است، این فناوری ارتباطی یک نسخه پیشرفته ‌تر از شبکه 5G می‌باشد که به ویژگی‌ های جدیدی نسبت به نسل قبلی مجهز شده است. 
به گفته David Wang، مدیر اجرایی شرکت هواوی، در اجلاس 5G-Advanced Innovation Industry، شبکه ارتباطی 5.5G می‌تواند تجربه تعاملی را بهبود بخشد و قابلیت های اینترنت اشیاء تلفن همراه را افزایش داده و سناریوهای جدیدی را کشف کند.
علاوه بر این، شبکه ارتباطی 5.5G باید برای پشتیبانی از همه باند فرکانس زیر 100 گیگاهرتز سازگار باشد و نیز از تمام دستگاه های 5G پشتیبانی کند. 
همچنین برای دستیابی به ویژگی‌ های فوق ‌العاده فناوری ارتباطی 5.5G باید شبکه فعلی 5G به روش های مختلف تقویت شود و در سرعت دانلود و آپلود نیز پیشرفت ‌هایی حاصل شود و انتظار می‌رود شبکه ارتباطی 5.5G، سرعت دانلود گیگابیتی را با تأخیر کمتر از ۵ میلی ثانیه در مقایسه با شبکه فعلی 5G ارائه دهد.
به گفته شرکت هواوی، البته شبکه ارتباطی 5.5G باید در 6 حوزه بهبود پیدا کند تا بتواند به ظرفیت بیش از 10 برابر نسبت به نسل فعلی برسد.
 
این شش حوزه‌ فناوری شامل:
۱- بازسازی طیف (Spectrum reconstruction)
۲- بهبود و افزایش Uplink
۳- بهبود کامل سناریوی اینترنت اشیا 
۴- Synesthesia
۵- نسل چهارم شبکه رانندگی خودکار
۶- استفاده از فناوری‌های سبز و کم کربن
لازم به ذکر است که شرکت هواوی قصد دارد تا پس از کار مداوم بر روی شبکه ارتباطی 5.5G، به همراه شرکای خود از سال 2025 تا 2030 از مرز شبکه ارتباطی 5.5G فراتر رود.
 
گوشی شما از اینترنت 5G پشتیبانی می‌کند؟ به نظر شما سرعت دانلود در اینترنت 5.5G به چه میزان نسبت به 5G افزایش داده می‌شود؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time