جف بزوس و سرمایه گذاری روی استارتاپی که به دنبال زندگی جاودانه است!

اوایل سال جاری میلادی، استارتاپ «Altos Labs» فعالیت خود را در زمینه تحقیقات ضد پیری آغاز کرد و حالا بر اساس خبرهایی که شنیده می‌شود، گویا «جف بزوس» میلیاردر آمریکایی و ثروتمندترین فرد جهان و بنیانگذار آمازون و مدیرعامل شرکت هوافضای بلو اورجین، برای تحقیقات در زمینه انسان ابدی و زندگی جاودان در این استارتاپ سرمایه‌ گذاری کرده است.
شرکت تحقیقاتی «Altos Labs»، اوایل سال  2021 میلادی کار خود را رسما آغاز کرد و محققان این شرکت نوپا با حقوق سالانه یک میلیون دلار مشغول فعالیت در این شرکت هستند. این شرکت تحقیقاتی امیدوار است تا بتواند فناوری جدیدی برای برنامه‌ ریزی مجدد سلول ‌های انسان را توسعه دهد. در حقیقت با این روش، می‌توان روند پیری را معکوس کرد و به زندگی جاودان دست یافت!
این شرکت تحقیقاتی تصمیم دارد تا تکنیک ‌های ضد پیری را توسعه دهد. به عنوان مثال، یکی از تکنیک ها این است که سلول ‌ها را به حالت سلول ‌های بنیادی خود بازگردانند که در عین خطرناک بودن، می‌تواند برای معکوس کردن روند پیری نیز مورد استفاده قرار بگیرد.این تکنیک برای اولین بار توسط دکتر «Shinya Yamanaka‎» که به عنوان مشاور این استارتاپ فعالیت می‌کند، مطرح شد.
لازم به ذکر است که دفتر سرمایه‌ گذاری جف بزوس هنوز اظهار نظری در این مورد نکرده است. اما همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، جف بزوس در پنجم جولای 2021 از سمت مدیرعاملی آمازون کناره‌ گیری کرد و در نامه‌ ای به کارمندان خود اعلام کرد که تصمیم دارد تا وقت خود را صرف فعالیت ‌های بشردوستانه و پروژه‌ های متفاوت و هیجان انگیزی از جمله اکتشافات فضایی «Blue Origin» خواهد کرد.
 
نظر شما در مورد رسیدن به فرمولی برای زندگی جاودان چیست؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time