درخواست شرکت داروسازی «Merck» برای مجوز اولین قرص ضد کرونا

شرکت داروسازی «Merck»، از سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست کرد تا مجوز استفاده قرص ضد کرونای ساخت این شرکت، با نام «Molnupiravir» را برای ارائه روشی بسیار ساده در مقابله با همه ‌گیری کرونا صادر کند. در صورت تایید، این دارو به اولین قرص برای درمان کرونا تبدیل خواهد شد.
بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، دریافت مجوز برای این داروی خوراکی، می تواند در درمان بالینی کرونا نقش بسیار مهمی داشته باشد، چرا که استفاده از قرص ساده ‌تر و در خانه قابل مصرف است و در صورت صدور مجوز برای این قرص، فشار از روی بیمارستان‌ها و کادر درمان نیز تا اندازه زیادی برداشته خواهد شد.
لازم به ذکر است بر اساس نتایج اولیه فاز سوم قرص «Molnupiravir» که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، داروی «مولنوپیراویر»، شانس بستری در افراد مستعد ابتلای شدید بیماری کرونا را تا حدود ۵۰٪ و مرگ را ۱۰۰٪ کاهش می‌دهد. خبر خوب دیگر این است که این دارو احتمالا علیه واریانت‌های ویروس کرونا از جمله واریانت دلتا موثر می‌باشد.
همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، داروی «Molnupiravir» نخستین بار برای مقابله با آنفلوانزا تولید شد. حال تغییراتی در این دارو داده شده است که می‌توان آن را به شکل قرص مصرف کرد. در این تحقیقات، داروی «مولنوپیراویر»، هر ۱۲ ساعت یکبار و به مدت ۵ روز به بیمارانی که مبتلا به نوع خفیف تا متوسط کرونا بودند و بیشتر از ۵ روز از علائم بیماری در آنها نگذشته بود، داده شده است و نتایج نشان می‌دهد که این دارو به کاهش بستری و افزایش سرعت بهبودی کمک کرده و ایمنی و اثربخشی این دارو ثابت ‌شده است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time