هدست واقعیت افزوده (AR) اپل در راه است

بر اساس خبری که به تازگی توسط و‌سایت‌های MacRumors  و 9to5mac  به نقل از مینگ‌چیکو، تحلیلگر سرشناس محصولات اپل منتشر شده است، اپل قصد دارد تا هدست واقعیت افزوده (AR) خود را اواخر سال آینده میلادی معرفی کند.
بر اساس این اخبار، هدست واقعیت افزوده (AR) اپل دارای یک دستگاه با توان پردازشی محدود و گرافیک ضعیف نیست و اپل قصد دارد توان پردازشی آن را به سطح مک‌بوک‌های خود برساند! این هدست به دو پردازنده مجهز خواهند شد که توان پردازشی یکی از آن‌ها معادل پردازنده M1 اپل خواهد بود و پردازنده دیگر برای مدیریت عملکرد سنسورهای دستگاه و با توان پردازشی کمتر است. از طرفی این هدست دارای ۶ تا ۸ ماژول اپتیکال است تا بتواند محتوای ویدویی را به صورت پیوسته روی زاویه دید کاربر در دنیای واقعی به نمایش بگذارد. همچنین اپل از ۲ میکرونمایشگر ساخت شرکت سونی با کیفیت 4K از نوع OLED در این هدست استاده خواهد کرد.
به عقیده مینگ‌چیکو، توان پردازشی هدست واقعیت افزوده (AR) اپل، مشابه مک‌بوک‌های اپل خواهد بود و بنابراین این هدست میتواند به تنهایی کار کند و نیازی به یک آیفون یا مک‌بوک برای کار ندارد. اما اپل هنوز مشخص نکرده است که آیا استفاده از این هدست، نیازمند همراه داشتن یک گوشی آیفون نیز خواهد بود یا نه و باید همچنان منتظر بمانیم.
باید به این موضوع نیز اشاره کرد که مینگ‌چیکو، پیش از این و در مارس ۲۰۲۱ اعلام کرده بود که هدست واقعیت افزوده (AR) اپل، اواخر سال ۲۰۲۲ وارد بازار میشوند و حالا سه ‌ماهه پایانی ۲۰۲۲ را زمان عرضه این هدست‌ها اعلام کرده است و قیمت حدود ۲۵۰۰ دلار و یا بیشتر را برای آن پیش بینی کرده است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time