سرعت فوق العاده اینترنت ماهواره ای استارلینک

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، در  پی درخواست معاون نخست‌وزیر اوکراین از ایلان ماسک، شرکت «استارلینک» سرویس اینترنت ماهواره‌ای خود را در اوکراین راه‌ اندازی کرد تا در صورت آسیب‌ دیدن زیرساخت‌های شبکه ارتباطات ثابت، مردم همچنان از طریق سرویس این شرکت به شبکه اینترنت دسترسی داشته باشند.
حال استارلینک اعلام کرده است که اشتراک ویژه خود را با نام «Starlink Premium» ارائه خواهد کرد که با هزینه ماهیانه ۵۰۰ دلاری، سرعت دانلود بالاتری را (تا ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه) در دسترس کاربران قرار خواهد داد.
همچنین ساکنان کشورهای مختلف جهان که سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک را تجربه می‌کنند (شامل آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلیس و آلمان)، پس از خرید تجهیزات این شرکت به قیمت ۴۹۹ دلار، ملزم به پرداخت ۹۹ دلار برای خرید اشتراک ماهیانه هستند. استارلینک وعده داده که متوسط سرعت دانلود این اشتراک تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی به ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.
از طرفی بر اساس داده‌های منتشر شده توسط  «Speedtest»، نشان می‌دهد که در سه ‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ میلادی، اینترنت ماهواره ای استارلینک در آمریکا بالاترین سرعت دانلود (به ‌طور متوسط ۱۰۵ مگابیت بر ثانیه) را داشته است. همچنین سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک در کشورهای آلمان، کانادا و انگلیس بالاتر از متوسط سرعت اینترنت ثابت در این کشورها گزارش شده است.
البته گزارش‌های زیادی نیز نشان می‌هد که اینترنت ماهواره ای استارلینک بعضی اوقات دچار قطعی‌ های کوتاهی نیز می‌شود، اما با این حال،  به بیش از 90 هزار کاربر در سراسر جهان خدمات ارائه می‌کند.
 
به نظر شما سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک بیش‌تر از این نیز خواهد شد؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time