آیا پدران ورزشکار بر روی سلامتی فرزند آینده خود تاثیر ‌گذارند؟

بر اساس مطالعات جدیدی که منتشر شده است، گویای این است که وقتی پدران ورزش می‌کنند، فرزندانش در آینده، از سلامت بهتری بهره می‌برند.
بر اساس این مطالعه جدید که بر روی موش‌ها انجام شده است، موش‌های نر که تمرین می‌کنند، فرزندان سالم‌ تری نسبت به همتایان خود دارند. 
کریستین استنفورد، فیزیولوژیست ورزش مولکولی از کالج پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو در کلمبوس به همراه تیم تحقیقاتی خود، به مدت 3 هفته به موش‌های نر، رژیم غذایی غنی از چربی دادند. یک گروه از حیوانات به چرخ‌های در حال حرکت دسترسی داشتند و به طور متوسط  تقریباً 6 کیلومتر در شب می‌پریدند، اما بقیه حیوانات در حال استراحت بودند.
کریستین استنفورد و همکارانش، فرزندان حاصل از این موش‌ها را تا یک سالگی، ردیابی کردند. با وجود اینکه فرزندان پدران ورزشکار و غیرورزش ‌کننده، همگی در تمام زندگی خود از رژیم غذایی پرچرب استفاده می‌کردند و هیچ فعالیت بدنی نداشتند، به نظر می‌رسید که فرزندان پدران ورزشکار، متابولیسم پدرانشان را به ارث برده‌اند و واکنش بهتری به افزایش گلوکز خون نشان دادند و سطوح انسولین پایین تری داشتند که هر دو مورد، نشانه متابولیسم سالم هستند. 
باید به این موضوع نیز اشاره کرد که کریستین استنفورد و همکارانش، هنوز نمی‌دانند که مولکول های RNA چگونه بر متابولیسم فرزندان تأثیر می‌گذارد و هنوز در حال بررسی این موضوع هستند. اما به گفته کریستین استنفورد، ورزش به طور کامل، تأثیر رژیم غذایی پرچرب را بر فرزندان خنثی می‌کند.
 
البته اینکه آیا این نتایج برای انسان ها نیز صدق می‌کنند یا نه، مشخص نیست، اما محققان از این ایده حمایت می‌کنند و اعلام کرده اند که برخی از مزایای ورزش، به نوعی به نسل بعدی منتقل می‌شود.
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time