مأموریت آرتمیس ۱ ناسا با موفقیت به سمت ماه روانه شد

پس از چندین ماه انتظار، ماموریت آرتمیس ۱ با پرتاب موشک ناسا که کپسول اوریون نیز بر فراز آن نصب بوده است، امروز در ساعت ۱:۴۸ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی ( ۱۰:۱۸ صبح به وقت تهران) آغاز شد.
این موشک که از پایگاه فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال، فلوریدا پرتاب شده است قرار بود بسیار زودتر از این ماموریت خود را آغاز کند اما نقص فنی، مشکلات آب و هوایی و موارد دیگر باعث تعویق چندین باره این ماموریت مهم شد. پرتاب امروز نیز با تاخیری ۴۴ دقیقه‌ای مواجه شد.
لازم به ذکر است که راکت SLS ناسا که قدرتمندترین راکت تاریخ محسوب می‌شود، قرار است که به نیمه تاریک ماه برود و سپس به زمین برگردد. این راکت می‌تواند انرژی‌اش را از خورشید تأمین کند و مسافت 64 هزار کیلومتری را تا سمت تاریک ماه طی کند.
 مأموریت آرتمیس ۱، اولین قدم ناسا برای برنامه بازگشت انسان به ماه پس از 50 سال خواهد بود و البته این تنها هدف ناسا از این  مأموریت نیست چراکه می‌خواهد تا در دهه آینده به مریخ نیز سفر کند.
باید به این موضوع اشاره کرد که مأموریت آرتمیس ۱، یک مأموریت بدون سرنشین است که 25 روز و 11 ساعت و 26 دقیقه طول خواهد کشید و در تاریخ ۱۱ دسامبر (20 آذرماه) پس از طی‌کردن مسافت کلی 2.09 میلیون کیلومتری، به زمین بازمی‌گردد و هدف از این مأموریت، اطمینان از امنیت آن برای فضانوردان است تا در آینده با حضور در مأموریت بازگشت به ماه، دچار آسیب نشوند. چراکه ناسا می‌خواهد در سال 2024 آرتمیس 2 را پرتاب کند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time