اجرای طرح رجیستری موبایل به تعویق افتاد

همان‌طور که می‌دانستید قرار بود از اول مردادماه و با اجرای طرح رجیستری ارائه سرویس‌های مخابراتی اپراتورها به روشی‌هایی که از روش‌هایی به‌جز نمایندگی رسمی وارد می‌شوند قطع شود.

در چند روز اخیر یک باور اشتباه در میان مردم به وجود آمده است که تمامی های گوشی های اپل از دسترس خارج خواهند شد و توانایی برقراری تماس نخواهند داشت اما این باور اشتباه است و تنها گوشی های جدید شامل این طرح می شدند.

این طرح باعث سردرگمی‌هایی شد و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد گرانی‌های بی‌موردی را در بازار موبایل به همراه داشت. در این میان فروشگاه‌های دو واردکننده اصلی آیفون نیز تعطیل شد و برخی فروشندگان نیزهزینه‌هایی غیرقانونی تحت عنوان هزینه رجیستری از مشتریان کم‌اطلاع طلب کردند.

در این چند روز که خبرهای مربوط به این اقدام بودیم که در این بین صحبت های برخی از مسوولان حاضر در این حوزه جالب است به عنوان مثال رئیس مرکز پژوهش‌های گفت: با وجود اینکه حدود 90 درصد موبایل‌های وارداتی به کشور قاچاق است اما ما معتقدیم این طرح شتابزده است و فکر کارشناسی و قدرت ملی پشت آن نیست.

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات در گفتگو با فارس از عدم اجرای طرح به دلیل فراهم نبودن مقدمات خبر داده و اعلام کرده قطعاً پیش از اجرای طرح اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام خواهد شد. همچنین همان‌طور که پیش از این نیز گفته بودیم گوشی‌هایی که از پیش وارد کشور شده هیچ مشکلی نخواهند داشت و اگر در موقع خرید با قرار دادن سیم‌کارت از سرویس‌دهی مخابراتی مطمئن شوید می‌توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید؛ ضمناً دریافت هرگونه وجه اضافه به بهانه‌های مختلف رجیستری یا ستاپ نیز غیرقانونی است.

موضوع جالب در این طرح اجرا نشده این است که حتی اپراتورهای مخابراتب هم حاضر به خارج کردند گوشی های جدید از شبکه نشدند و در اقدامی جالب به مردم قول فعال کردن گوشی ها را داده اند.

به نظر می‌رسد همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد این طرح شتاب زده با شکست روبرو شده است و مسئولین از مشکلات احتمالی که طرح رجیستری می‌تواند برای مصرف‌کنندگان به همراه داشته باشد مطلع شده و به دنبال تمهیداتی برای رفع آن‌ها پیش از شروع طرح هستند. مطمئناً با کاهش یافتن نرخ گمرکی تلفن همراه ورود قانونی در نهایت به نفع مصرف‌کننده نهایی و همچنین فروشنده بوده و خیال کاربر نیز از جهت خدمات پس از فروش راحت خواهد بود.

 

آخرین تغییرات : یکشنبه 3 مرداد 1395
close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time