شغل هایی که با پیشرفت تکنولوژی از بین می روند

این روزها پیشرت تکنولوزی بسیار سریع است که این پیشرفت عواقبی هم برای انسان ها دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

طبق آماری که کارشناسان در این خصوص منتشر کرده اند بین سال های 2016 تا 2016 حدود هزاران شغل برای انسان ها از بین می رود و جای آن را روبات های پیشرفته ای می گیرند که کاربرد بهتری دارند، البته در مورد این شغل ها باید بگیم که بیشتر خدماتی هستند و استفاده از نیروی روبات ها می تواند اشتباهاتی که ناشی از خستگی انسان ها است را کاهش داد.

اولین شعلی که در معرض خطر قرار می گیرد صندوق داری است که با توجه به افزایش کسب و کارهای آنلاینی دیگر نیازی به حضور صندوقدارها در فروشگاه نیست حتی برای کسانی که از فروشگاه های بزرگ خرید می کنند این امکان با استفاده از تکنولوزی فراهم شده است که با برداشتن هر محصول به طور خودکار به سبد خرید شما اضافه شود و در هنگام خروج تنها نیاز باشد تا کتور کلی را حساب کنید.

بانک ها در این روزها روز به روز خلوت تر می شود چرا که دیگر نیازی به حضور فیزیکی در بانک ها نیست و اکثر کارها را می توانید به صورت غیر حضوری در اینترنت انجام دهید.

کسانی که در ادارات پست کار می کنند به شدت در معرض خطر هستند چرا که هم ماشین هایی برای دسته بندی نامه ها اختراع شده اند هم نرم ازارهای زیادی برای فرستادن پیام به دیگران وجود دارد.

شاید تا چند سال دیگر به ندرت نیروی انسانی را برای کار در کارخانه ها ببینید چرا که روبات ها و پرینتر های 2 بعدب به خوبی کار خود را توانایی بالایی انجام می دهند.

همچنین کارمندان ادارات هم رو به کاهش خواهد بود چرا که در بستر اینترنت بسیاری از کارها را می شود انجام داد و با مراجعه به سایت همان اداره کار خود را با رضایت بیشتر انجلم می دهید.

https://hw17.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/4d985b5d2574582ba7b11ac3649905fc10913793-360p__55270.mp4

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time