قابلیت جدید کیبورد گوگل برای کمک به افراد ناتوان

گوگل قابلیت تازه ای را به کیبورد خود افزوده است که افراد ناتوان راحت تر بتوانند تایپ کنند.

 

همانطور که میدانید مدتی پیش گوگل قابلیت تایپ با کد های مورس در کیبورد خود را برای سیستم عامل اندروید معرفی نمود اما اکنون این قابلیت برای سیستم عامل iOS هم معرفی شد.

در این قابلیت کیبورد دارای یک نقطه و یک خط فاصله اختصاصی میباشد و زمانی که کاربران روی این دو کلیک کنند کیبورد کلماتی را به آنها پیشنهاد می دهد.

اینطور می توان گفت که هدف از ارائه این قابلیت کمک به افراد ناتوان بوده است زیرا با استفاده از این ویژگی افراد ناتوان راحت تر و سریع تر می توانند تایپ کنند، البته که افراد دیگر هم می توانند نحوه استفاده از کد های مورس را یاد بگیرند.

اما در ادامه باید گفت گوگل برای آموزش استفاده از این قابلیت یک بازی طراحی کرده است که روی سیستم عامل های اندروید و iOS نصب می شود و در کمتر از یک ساعت کاربران میتوانند نحوه استفاده از این قابلیت را یاد بگیرند.

تانیا فینلایسون از برنامه نویسانی است که در ارتباط با این کیبورد با شرکت گوگل همکاری کرده است و به اختلال فلج مغزی مبتلا است و در ارتباط با کاربرد این کیبورد توضیحاتی را برای کاربران عرضه کرده است که در ادامه به آن می پردازیم:

بسیاری از تکنولوژی هایی که امروزه طراحی و به بازار عرضه می شوند، افرادی که ناتوانی حرکتی دارند نمی توانند از آنها استفاده کنند.

و امروزه ارتباطات یکی از مهم ترین بخش های زندگی افراد است و باعث می شود زندگی ما پر هیجان تر شود، بنابراین با استفاده از کد مورس افراد ناتوان به راحتی می توانند با افراد دیگر در تماس باشند.

 

 

 

منبع: entekhab

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time