اقدام جالب فیس بوک برای جلب اعتماد مردم

کاربران فیس بوک در بریتانیا اکنون خواهند دید که چه کسانی برای تبلیغات سیاسی که آنها در صفحه فیس بوک خود مشاهده می کنند، پول پرداخت کرده اند...

دو کلمه تبلیغات سیاسی و فیس بوک، زمانی که همزمان در یک جمله استفاده می شوند، معنای مثبتی ندارند. به یاد داشته باشید که انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016 و رسوایی مقامات فیس بوک از سوی محققین دانشگاه کمبریج باعث شد تا اعتمادها از این شبکه اجتماعی سلب شود. با این حال به گفته فیس بوک، حالا تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی در حال شفاف تر شدن و رمزگشایی آن نیز آسان تر است. بر طبق قوانین جدیدی که برای کاربران بریتانیا در حال اجرا است، تبلیغات سیاسی بر روی این پلتفرم همراه با برچسب "پرداخت شده توسط" همراه است. 

این تنها یکی از اقداماتی است که فیس بوک در تلاش برای ایجاد "استاندارد جدید شفافیت" در رابطه با تبلیغات با پیام های سیاسی اتخاذ کرده است.

به گفته مطبوعاتی که ابزار تبلیغاتی جدید را معرفی می کنند، فیس بوک می گوید که کاربران نه تنها می دانند که چه کسی هزینه آگهی ها را پرداخت می کنند، بلکه تمام تبلیغات سیاسی در یک کتابخانه تبلیغاتی تا هفت سال ذخیره می شوند. به این ترتیب، هر کسی می تواند تمام آگهی های خریداری شده توسط هر فرستنده را ببیند. هر کس که مایل به تبلیغات سیاسی باشد، ابتدا باید هویت و مکان خود را تأیید کند. فیس بوک تأیید کرد۰ که هر فردی که در انگلستان مایل بود تبلیغاتی در فیس بوک داشته باشد ابتدا باید فرایند احراز هویت را انجام دهد.

فیس بوک اعلام کرد: "ما می دانیم که این [ابزار تبلیغاتی]

به طور کامل از تخریب جلوگیری نمی کند.

اما این عمل باعث می شود تا افراد که تامین مالی خوبی می شوند

حالا با احتیاط بیشتری برای تبلیغات اقدام کنند."

طبق گفته بی بی سی، کتابخانه تبلیغات فیس بوک در ایالات متحده بیش از یک میلیون تبلیغات سیاسی را از زمان راه اندازی آن در ماه مه 2018 ثبت کرده است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time