نمایش محل شارژ خودرو های الکتریکی در نقشه گوگل

به تازگی گوگل در نقشه خود محل های شارژ خودروهای الکتریکی را نمایش می دهد.

 

همانطور که میدانید پیدا کردن محلی برای شارژ خودروهای الکتریکی چندان کار آسانی نیست به همین علت گوگل تصمیم گرفته است در نقشه خود در نسخه های اندروید و iOSمحل شارژ خودروهای الکتریکی را نمایش دهد.

گفته می شود گوگل مپ از شبکه های مختلف شارژ الکتریکی در برخی کشورهای خاص به عنوان مثال EVgo، Blink، SemaConnect در آمریکا، Pod Point و Chargemaster در انگلیس، Chargefox در استرالیا و نیوزلند پشتیبانی می کند.

نحوه پیدا کردن این محل ها به این صورت است که زمانی که کاربران کلماتی مانند EV charging و یا charging stations را جستجو کنند مکان های نزدیک جهت شارژ خودروهای الکتریکی  و همچنین اطلاعات مانند میزان قدرتمندی آنها،قیمت و میزان بازدید و امتیاز رانندگان را به نمایش می گذارد.

 

 

البته باید گفت با وجود اینکه فناوری شارژ خودروهای الکتریکی تازه میباشد اما هنوز در مقایسه با پمپ بنزین ها سرعت کمتری دارند و قابل اطمینان نیستند چرا که گزارشات نشان می دهد زمانی که کاربر بخواهد یک باتری که خالی است را تا نصف

شارژ کند زمان زیادی میبرد و همچنین اگر این باتری بخواهد کامل پر شود نیاز به زمان خیلی ب دارد.

و در آخر باید گفت یکی از ایراداتی که نقشه گوگل در این زمینه دارد این است که نقشه گوگل تنها محل شارژ الکتریکی خودروها را نمایش می دهد اما به کاربر نمی گوید آیا ظرفیت خالی جهت شارژ وجود دارد و یا کاربر باید منتظر بماند.

 

 

منبع: theverge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time