یک نرم افزار کامل برای دوستداران فیلم

چند روزی است که از مراسم اسکار 2017 گذشته است . عده ای علاقه زیادی به کسب ازلاعات درباره فیلم ها دارند اگر شما هم از کسانی هستید که تماشای فیلم و انیمیشن را دوست دارید در ادامه با همراه باشید تا یک نرم افزار کاربردی برای شما معرفی کنیم.

نرم هفزارهای زیادی در خصوص جزییات و پیش نمایش فیلم ها وجود دارد اما هیچ کدام از آن به اندازه برنامه imdb کامل نیستند.وبسایت IMDB بزرگترین مرجع سینمایی و هنری که اطلاعات جامع و کاملی مربوط به فیلم ها ، بازیگران ، سریال های تلویزیونی ، کارگردان ها ، بازی ها ویدئویی و … را در اختیار بازدیدکنندگانش به صورت رایگان قرار می دهد. IMDB مخفف Internet Movie Data Base به معنی بانک اینترنتی اطلاعات فیلم ها در سال ۱۹۹۰ توسط “Col Needham” تاسیس شد. در سال ۱۹۹۸ این سایت به شرکت Amazon واگذار شد. تا تاریخ اکتبر ۲۰۱۲ این وبسایت دارای ۲,۴۲۵,۹۰۲ عنوان فیلم و ۵,۳۱۵,۴۰۴ زندگی نامه بوده است.سایت imdb را می توان معتبرترین سایت در زمینه رتبه بندی فیلم ها معرفی کرد

در صفحه اول این برنامه می تونید اطلاعاتی از قبیل داغ ترین خبرها، فیلم های در حال نمایش، جدیدترین پیش نمایش فیلم هاو فیلم های که به زودی وارد سینما می شوند، محبوب ترین فیلم ها، متولدین روز و دیگر موارد را مشاهده کنید.

اگر بخواهم خیلی کاربردی  از برنامه IMDB بگویم باید بگویم این برنامه برای هر فیلم و یا هر شخص یک صفحه مخصوص دارد. طبیعتاً در این صفحه اطلاعات مربوط به آن فیلم و نفر وجود دارد.برای اینکه هر فیلم و یا بازیگر را پیدا کنید می تونید اسم اون را در بالای برنامه در قسمت جستجو وارد کنید تا با وارد شدن به صفحه هر فیلم اطلاعاتی از قبیل مدت زمان فیلم ، ژانر فیلم ، تاریخ دقیق انتشار فیلم ، عکس کاور فیلم ، رتبه فیلم، موضوع فیلم ، کارگردان ، نویسنده و …همچنین می توانید تریلر فیلم و عکس های فیلم را مشاهده کنید و یا آن را به اشتراک بگذارید.

 

در مورد بازیگران و سایر عوامل فیلم هم به همین شکل است و شما می تونید در صفحه هر بازیکر اطلاعات مهمی از قبیل فیلم هایی را که این شخص بازی کرده، تاریخ تولد، قد، موارد مهم پیش آمده در زندگی و دیگر موارد را مشاهده کنید که بسیار جالب است.

وقتی به عنوان یک عضو در آی ام دی بی به فیلم‌ها امتیاز می‌دهید، هر فیلم امتیاز گرفته در یک لیست برای شما نوشته می‌شود. در نتیجه بعضی از مدتی امتیاز دادن شما با یک لیست بلندبالا از فیلم‌هایی که دیده‌اید مواجه می‌شوید. این لیست قابلیت این را دارد که بر اساسِ تاریخ، امتیازی که شما دادید، امتیازِ جهانی، ژانر و ... مرتب شود. و این ویژگی آن قدر خوب است که نمی‌توانید فکرش را بکند. یعنی شما خیلی راحت می‌فهمید از چه جور فیلم‌هایی خوشتان می‌آید. بیشتر با کدام ژانر آشنا هستید. همچنین بر اساس فیلم هایی که مشاهده کردید این برنامه فیلم هایی را به شما پیشنهاد می دهد که مطابق با سلیقه شماست.

بروزرسانی

 
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time