روش های پلیس فتا برای جلوگیری از هک تلگرام

تلگرام یکی از پرکاربرترین مسنجر های جهان و البته ایران است که روز به روز در حال قدرت گرفتن و بزرگ شدن است. همراه با بیشتر شدن کاربران این مسنجر ، موضوعی به نام "امنیت" نیز در آن مهم تر میشود. در این مقاله قصد داریم به روش های پیشنهادی پلیس فتایِ ایران جهت جلوگیری از هک شدن تلگرام بپردازیم. به ما همراه باشید. 

1. فعال کردن تایید دو مرحله ای 

با فعال کردن این بخش اگر کسی بخواهد وارد تلگرام شما شود با مرحله ی دیگری به جز ارسال کد 5 رقمی با اس ام اس یا ... روبرو خواهد شد. شما میتوانید رمزی خاص در این قسمت به ورودی اضافه کنید که از شخص وارد شونده آن رمز را بخواهد. چگونه این کار را بکنیم ؟ :

1. به تنظیمات خودِ اپلیکیشن تلگرام بروید

2. به بخش Privacy & Security رفته و دنبال گزینه ی Two-Step Verification بگردید و آنرا بزنید.

3.حالا با زدن گزینه ی Set Additional Password رمزی را ثبت کرده که میخواهید در هنگام ورود از شخص پرسیده شود.

2. برای اکانت خود رمز ورود بگذارید

یکی از مهم ترین کارهایی که برای امنیت تلگرام خود شما باید انجام دهید این است که رمزی را در هنگام ورود به اپلیکیشن تلگرام در نظر بگیرید. برای فعال کردن این رمز به تنظیمات خودِ تلگرام رفته ، در همان گزینه Privacy and Security به دنبال گزینه Set Passcode بگردید و آنرا بزنید. 

3. از ویروسی شدن دستگاه خود جلوگیری کنید

تا میتوانید سعی کنید دیوایس خود را از ویروس ها پاک نگه دارید ، این مسئله نه تنها برای تلگرام بلکه برای امنیت تمام بخش های گوشی شما مهم میباشد.

4. هر لینکی را در تلگرام باز نکنید

یکی از روش های هکر ها برای هک یوزر تلگرام استفاده از لینک های فِیک برای بدست آوردن اطلاعات شما است. هر لینک و هر تبلیغی را باز نکنید. 

5. کد 5 رقمی مورد نیاز برای ورود به تلگرام را به هیچ کس ندهید

کدی که برای شما در هنگام ورود اس ام اس یا به دیوایس دیگری که تلگرامتان روی آن است ارسال میشود مهم ترین راه ورود به مسنجر است، پس باید خودتان از آن کد محافظت کنید و به هرکسی ندهید.

6.مرتباََ دستگاه های وارد شده به تلگرامتان را چک کنید

در قسمت تنظیمات گوشی به بخش Privacy and Security بروید و گزینه ی Active Sessions را بزنید. در این بخش تمامی دیوایس هایی که با شماره ی شما در تلگرام هستند به نمایش در خواهد آمد. اگر دیوایسی برای شما ناشناس بود روی آن کلیک کنید و گزینه Terminate یا Close را بزنید تا دسترسی آن از تلگرام شما قطع شود. 

منبع : بروزرسانی

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time