چگونه خرابی هارد دیسک راتشخیص دهیم ؟

یکی از مشکلاتی که هر رایانه ای ممکن است با آن پس از مدتی استفاده مواجه شود خرابی یا از دست رفتن اطلاعات میباشد در این مطلب روش هایی که باعث تشخیص این عیب میشود را بازگو میکنیم.

خرابی هارد دیسک موضوعی طبیعی در رایانه ها بخصوص در لپتاپ هاست چرا که  این قسمت مرتب در طول چرخه عمر یک کامپیوتر در حال کارکردن میباشد و وظیفه ذخیره اطلاعات را دارد.یکی از علت های خراب شدن هارد دیسک که شایع ترین مشکل در میان این هارد های مغناطیسی میباشد ضربه یا تکان خوردن شدید هارد هنگام کار کردن میباشد و از آنجایی که هد هارد هنگام کار کردن مشغول ضبط اطلاعات در صفحه مغناطیسی میباشد یک تکان کوچک باعث خرابی هارد خواهد شد.

نکته دیگر که نشان میدهد هارد شما دچار مشکل شده است ،شنیدن صدا های عجیب از هارد دیسک میباشد درصورتی که این صداهای غیر عادی را شنیدید بلافاصله از اطلاعات خود بک آپ بگیرید چرا که ممکن است روزی فرا برسد دیگر هارددیسک کار نکند و اطلاعات خود را از دست دهید.

نکته مهم دیگری که نشان میدهد هارد دچار مشکل است دیر لود شدن و دیر بالا آمدن ویندوز میباشد که در این صورت بهتر است از برنامه های تست هارد دیسک همانند HDD Tune  جهت بررسی سلامت هارد دیسک استفاده کنید در صورتی که در مواردی با هشدار یا عبارت Faildمواجه شدید بهتر است بدانید هاردشما از کار خواهد افتاد و سریعا نسبت به تهیه بک آپ از اطلاعات خود اقدام کنید.

 

منبع:بروزرسانی

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time