• آموزش
  • ارسال شده :

ارتقا حافظه رم یا خرید SSD کدام یک بهتر است ؟

بسیاری از افراد که پس از مدتی به منظور ارتقا لپتاپ خود اقدام میکنند با دو گزینه مواجه میشوند،ارتقا حافظه رم یا خرید حافظه های SSDاما کدام یک  بهتر است ؟

به طور کلی هر دو ارتقا سخت افزاری بسیار چشمگیر خواهد بود و کاربر تاثیر بسیار زیادی را حس خواهد کرد اما در نهایت ارتقا حافظه  رم زیاد تاثیر چشمگیری بر عملکرد سیستم نخواهد گذاشت.حافظه رم بیشتر تاثیر خود را در زمان اجرای برنامه های زیاد از جمله بازی ها و فعالیت های سنگنین خواهد داشت اما  تاثیر بیشتر در زمان سرعت اجرا را با خرید حافظه های SSD  تجربه کنید.

در حقیقت یکی از مشکلاتی کندی که بسیاری از رایانه ها  و لپتاپ ها با آن مواجه میشوند به دلیل ضعف سرعت  هارد های مغناطیسی میباشد که عملکرد کلی سیستم را در پردازش های سنگین با اختلال مواجه میکند و این مشکل را فقط حافظه های اس اس دی رفع میکنند.حافظه های جامد از نظر سرعت در رده بسیار بالاتری نسبت به هارد های مغناطیسی قرار میگیرند و اگر تصمیم دارید رایانه خود را ارتقا دهید بیشترین تاثیر و سرعت را زمان اجرای  برنامه ها با حافظه های اس اس دی تجربه خواهید کرد.

در نتیجه ارتقا حافظه رم زیاد توصیه نمیشود و توصیه میکنیم حافظه SSDرا تجربه کنید.

 

 

منبع:بروزرسانی

1 نظر

  • حامد
    حامد یکشنبه, 21 مرداد 1397 23:11 گزارش

    سلام. شما اینها رو گفتید اما نکته اصلی رو از یاد بردید. اولا اینکه هم رم ها و هم حافظه های جامد، سرعت های مختلفی دارن. حالا سوال من اینه، سرعت رم DDr4 با کلاک 2133 مگاهرتز، با چه سرعتی از حافظه SSD برابری میکنه؟ زمانی خرید حافظه SSD به بهترین شکل ممکن باعث افزایش سرعت سیستم عامل میشه که سرعتش از سرعت رم فعلی بیشتر باشه. چون در غیر اینصورت، باز هم نرم افزارها برای اجرا، بر روی رم لود میشن. اما اگر سرعت حافظه SSD بیشتر باشه، دیگه نیازی به لود شدن روی رم نیست و همونجا از روی حافظه، اجرا میشن. این بالاترین میزان سرعت رو در اختیارت میزاره و میتونی بگی رم هات دیگه تقریبا بی استفاده میشن!

    پیوند نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time