چند ویژگی ذکر نشده Face ID آیفون ایکس

Face ID قابلیت جدیدی است که تنها به آیفون ایکس افزوده شده است که موارد جالبی درباره آن وجود دارد.
نحوه عملکرد Face ID به این صورت است که بیش از 30000 نقطه مادن قرمز را به صورت شما انتقال داده و با عکس ذخیره شده مقایسه می کند.اپل، Face ID را به گونه ای تنظیم کرده که اگر عینک یا کلاه بپوشید و یا مدل موی خود را تغییر دهید باز هم می تواند چهره شما را شناسایی کند.
 
 
‎شانس باز شدن گوشی با استفاده از این ویژگی به صورت تصادفی نیز یک در میلیون است. البته باز هم سه ترفند در مورد ویژگی Face ID  وجود دارد که تا کنون توسط اپل مورد اشاره قرار نگرفته اند و به ترتیب عبارتند از:
 
‎1: نمایش نوتیفیکیشن ها و پیام ها، فقط برای شما که مالک گوشی آیفون هستید
 
‎2: روشن نگه داشتن صفحه نمایش، زمانی که مشغول خواند مطلبی در گوشی آیفون هستید
 
‎3: کم کردن صدای آلارم یا زنگ
 
‎علاوه بر تکنولوژی Face ID، آیفون ایکس در قسمت های جلو و عقب به صفحه شیشه ای مجهز است و در اطراف آن نیز نوار فولادی ضدزنگ قرار گرفته است. این آیفون بی نظیر اپل در برابر آب و گرد و غبار، مقاوم بوده و در رنگ های خاکستری و نقره ای در اختیار کاربران قرار میگیرد.
 
سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا در هنگام خواب، افراد دیگر می‌توانند با اسکن کردن چهره‌‌تان، قفل آیفون ۱۰ شما را باز کنند یا خیر؟ برخی از فروشندگان برای رفع این نگرانی کاربران، اقدام به فروش ماسک‌های جدیدی کرده‌اند که گفته می‌شود می‌توانند در هنگام خواب جلوی فریب خوردن فیس آی‌دی را بگیرند
 
اپل در هنگام معرفی آیفون ۱۰ در رویداد اختصاصی خود اعلام کرد که فیس آی‌دی فقط در شرایطی کار خواهد کرد که افراد به گوشی هوشمند خود توجه داشته باشند؛ در واقع اپل این وضعیت را این‌گونه تعریف کرد که کاربر باید به‌صورت مستقیم به گوشی آیفون خود نگاه کند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time