نسخه جعلی واتس اپ، مراقب باشید !

در طول این مدت متاسفانه اپلیکیشن های جعلی زیادی در گوگل پلی منتشر شده است و به راحتی کاربران زیادی را هم فریب داده است.اما این بار نسخه جعلی پیام رسان محبوب واتس اپ در گوگل پلی منتشر شد.

این نسخه جعلی حدود یک میلیون بار دانلود شده است و با ترفندهای خود توانسته است به راحتی گوگل و همچنین کاربران را به راحتی فریب دهند.

اما خوشبختانه جای نگرانی نیست و کاربرانی که این نسخه رادانلود کرده اند جای نگرانی نیست زیرا تنها هدف این شرکت جعلی درآمد زدایی و تبلیغات بوده است .اما خوب این دسته از اپ های جعلی می توانند به راحتی به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند، به همین علت باید در دانلود اپ ها دقت لازم را داشته باشیم.

توسعه دهنده این اپلیکیشن با استفاده از لوگوی واتس اپ و نام «Update WhatsApp»، برنامه خود را در قالب یک بروزرسانی رسمی از پیام رسان معروف ارائه کرده بود.گوگل به هیچ وجه اجازه ثبت اپلیکیشن‌ هایی که نام یا لوگویی را جعل کرده اند، نمی‌دهد اما توسعه دهنده این اپ با سوء استفاده از یونیکد فضای خالی توانسته سیستم امنیتی گوگل را فریب داده و زیر نام برنامه عنوان .WhatsApp Inc را که در واقع نام شرکت توسعه دهنده این پیام رسان است، به نمایش بگذارد.

منبع:phonearena

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time