• آموزش
  • ارسال شده :

سنسورهای سه‌بعدی در آیفون‌های آینده

 اپل به دنبال به‌کارگیری سیستم سه‌بعدی (۳D sensor system) روی دوربین‌ پشتی آیفون‌های سال ۲۰۱۹ است. این اقدام اپل نشان می‌دهد که آیفون در سال‌های آینده هم در زمینه واقعیت افزوده پیشتاز خواهد بود.

شرکت اپل در حال ارزیابی تکنولوژی‌های مشابه و متفاوت از تکنولوژی True-Depth به کاررفته در سنسور دوربین جلویی آیفون ۱۰ برای پرچمدارهای سال‌های بعدی است. سیستم فعلی آیفون ۱۰ بر پایه تکنیک‌های نورپردازی عمل می‌کند که یک الگو شامل ۳۰ هزار نقطه لیزری را به صورت کاربر می‌فرستد و بر اساس نقاط لیزری که با صورت کاربر برخورد می‌کند یک تصویر سه بعدی از چهره او را برای قفل‌ امنیتی دستگاه طراحی می‌کند. 

در سنسوری که قرار است در دوربین پشتی آیفون استفاده شود احتمالا از یک تکنولوژی جدید استفاده خواهد شد که تصویر سه‌بعدی محیط را بر اساس فاصله و مدت زمانی که طول می‌کشد نور از سطح اشیا به سنسور برسد، رسم می‌کند (Time-of-flight sensor).

البته انتظار می‌رود که اپل همچنان از سیستم TrueDepth هم استفاده کند و از این‌رو دوربین‌های پشت و جلویی آیفون‌های آینده به قابلیت‌های تشخیص و رسم تصاویر سه‌بعدی مجهز خواهند شد. گفته می‌شود اپل در حال مذاکره با تولیدکنندگان سنسورهای time-of-flight از جمله شرکت سونی، پاناسونیک و Infineon Twchnology است. بررسی و آزمایش این تکنولوژی جدید در مراحل ابتدایی به سر می‌برد و ممکن است هیچ گاه از این تکنولوژی در آی‌فون‌های آینده استفاده نشود. 

به‌کارگیری چنین سنسورهایی در دوربین پشتی و اصلی آیفون باعث افزایش و پیشرفت چشمگیر اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده برای این اسمارت‌فون می‌شود. تیم کوک مدیرعامل کمپانی اپل معتقد است که واقعیت افزوده همانند اسمارت فون‌ها می‌تواند در صنعت تکنولوژیانقلاب به وجود بیاورد. او در مصاحبه اخیر خود درباره این تکنولوژی گفت: «واقعیت افزوده می‌تواند نحوه استفاده از تکنولوژی را به‌طور کامل دگرگون کند.»

منبع:دنیای اقتصاد

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time