حافظه مخفی در تلگرام

فایل های اضافی گوشی رو پاک کردید ولی باز هم مشکل کمبود حافظه دارید؟ پس سری به تلگرام بزنید تا حافظه کش تلگرام رو هم چک کنید!

تلگرام اپلیکیشن ارتباطی محبوب و پرطرفداری است که اکثر ایرانی ها در حال حاضر جزو کاربران این اپ هستند.

یکی از امکانات این اپلیکیشن آرشیو کردن اطلاعات کاربری شما مثل چت ها، عکس ها و ویدئو هایی است که شما در چت های شخصی یا گروهی ارسال و یا دریافت کردید. احتمالا زمانی که با مشکل کمبود حافظه روبرو می شوید فایل های اضافی گوشی را پاک می کنید و سری هم به تلگرام می زنید تا چت های اضافی را هم پاک کنید اما تلگرام اطلاعات شما را در جایی دیگر هم ذخیره می کند که حافظه کش تلگرام نام دارد. 

حافظه کش تلگرام اغلب فضای قابل توجهی از گوشی شما را (بین 1 تا 40 گیگ به طور معمول) اشغال می کند، پس بهتر است با پاک کردن این فضا به سرعت و بهبود عملکرد گوشی هوشمند خود کمک کنید البته گفتنی است با پاک کردن این حافظه، عکس ها و ویدئو ها از چت های شما پاک نمی شوند بلکه برای بازیابی دوباره باید دانلود شوند.

مراحل زیر را برای دستبابی به این حافظه و پاک کردن آن دنبال کنید: 

1- وارد اپلیکیشن تلگرام شوید.

2- به قسمت setting بروید.

3- به قسمت chat setting بروید.

4- به قسمت cache setting بروید، در این قسمت پس از دقایقی پردازش، لیست چت ها و گروهها و مقدار حافظه اشغالی آن ها به شما نمایش داده می شود که در اینجا می توانید به صورت کلی یا دستچین، خافظه کش را پاک کنید.

5 - در قسمت بالای صفحه منویی وجود دارد با عنوان keep media که به شما این امکان را می دهد تا حافظه کش بتواند با دو گزینه 1week (هفتگی) و 1month (ماهیانه) به صورت اتوماتیک پاک شود.

با بروزرسانی همیشه بروز باشید.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time