ترفند (قسمت ۱۷): غير فعال كردن تاچ صفحه نمايش گوشی

حتما این موقعیت برای شما نیز پیش آمده است: این که برای نشان دادن عکسی، تلفن همراه خود را به دست کسی دهید و نگران این باشید که این شخص عکس بعد یا قبل را بینید. و یا این که از گالری تصاویر خارج شود و به قسمت های دیگر برود. برای رفع نگرانی های این چنینی، شما می توانید به راحتی تاچ آیفون و یا آیپدتان را غیر فعال کنید. 

برای این کار به قسمت تنظیمات گوشی رفته و بر روی General تپ کنید. در قسمت Accessibility گزینه Guided Access را فعال کنید.

توجه داشته باشید که گزینه accessibility shortcut نیز باید فعال باشد (داخل قسمت Guided Access).

حال یک رمز عبور در قسمت Passcode Settings برای خود انتخاب کنید. اکنون برای تست به گالری عکس های خود بروید و یک عکس را انتخاب کنید. 3 مرتبه سریع دکمه هوم را فشار دهید تا تصویر کوچک شود. پایین سمت چپ بر روی Option تپ کنید. حال هر گزینه ای را که خواستید فعال و هر امکانی را که نخواستید غیر فعال کنید. در قسمت Time Limit مدت زمانی که می خواهید تاچ فعال نباشد را مشخص کنید و سپس گزینه Touch را غیر فعال کنید. در انتها Done را زده و گزینه Start، بالا سمت راست را انتخاب کنید. اکنون تاچ شما به مدت یک دقیقه غیر فعال شده است. می توانید با مشخص نکردن Time Limit به طور نامحدود تاچ را غیر فعال نگه دارید.

برای خاتمه دادن کافیست دوباره، سه مرتبه دکمه هوم را بزنید و بعد از زدن رمز عبور، این قابلیت را غیر فعال کنید.

همچنین برای این که به کل این امکان  را غیر فعال کنید، مسیر زیر را طی کنید:

‏Setting > General > Accessibility > Guided Access > Turn Off

 

4 نظرها

 • زیبا
  زیبا پنج شنبه, 14 بهمن 1395 13:11 گزارش

  جالب بود ولی من این کارو کردم نشد

  پیوند نظر

 • omid
  omid سه شنبه, 12 بهمن 1395 08:23 گزارش

  با سلام
  خانم یزدانی گوشیه من تو قسمت Accessibility گزینه Guided Access نداره، آیا این قابلیت تو گوشی های مختلف متفاوته؟ یا کلا گوشیها دو دسته اند که 1:یا دارند 2: یا ندارند ؟

  پیوند نظر

 • نام
  نام دوشنبه, 11 بهمن 1395 20:56 گزارش

  باع عرض سلام وخسته نباشيد خدمت شما برأى من يك مشكل پيش اومده مى توانيد كم كنيد لُب تاب مك دارم مى خواستم روشن كنم نميشه يعنى تصوير روى صفحه نمياد بالا و فقط يك صداى اخطار ميده مى تو نيد كم كنيد تشكر از شما

  پیوند نظر

 • سلام وخسته نباشيد خد مت شما من يك مشكل با لب تاب م
  سلام وخسته نباشيد خد مت شما من يك مشكل با لب تاب م دوشنبه, 11 بهمن 1395 20:56 گزارش

  باع عرض سلام وخسته نباشيد خدمت شما برأى من يك مشكل پيش اومده مى توانيد كم كنيد لُب تاب مك دارم مى خواستم روشن كنم نميشه يعنى تصوير روى صفحه نمياد بالا و فقط يك صداى اخطار ميده مى تو نيد كم كنيد

  پیوند نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time