ترفند (قسمت ۱۹): مدیریت دیتا سیم کارت

اگر از دیتای سیم کارت خود استفاده می کنید، جهت صرفه جویی در حجم خود، حتما نکات زیر را رعایت کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها از طریق دیتا سیم کارت

اگر برنامه های شما به طور خودکار فعال می شوند، مطمئن شوید که این عمل زمانی صورت می گیرد که به وای فای متصل هستید. برای این کار به تنظیمات گوشی رفته و در قسمت iTunes& Appstore، گزینه Use Cellular Data را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن بروز رسانی برنامه ها در پس زمینه

از راه زیر بروزرسانی محتوا برنامه ها را غیر فعال کنید. با این کار تنها زمانی محتوا بروز می شوند که آن ها را باز کنید. مثل اینستاگرام

Settings> General> Background App Refresh

‏Wi-Fi Assist را غیرفعال کنید

‏Wi-Fi Assist یک قابلیت مفید در گوشي‌های آیفون است که باعث مي‌شود زمانی که سیگنال اینترنتWi-Fi ضعیف مي‌شود به کمک بیاید و با کمک دیتا مانع قطع‌شدن اینترنت یا کم‌شدن سرعت‌تان شود. اما خیلی وقت‌ها واقعا نیازی به استفاده از اینترنت موبایل‌تان ندارید و ممکن است اینترنت موبایل بیش از حد بهWi-Fi کمک برساند طوری که بخش عمده ‌مصرف‌تان از طریق دیتا اتفاق بیافتد. برای پرهیز از این اتفاق بایدWi-Fi Assist را هر چه سریع‌تر غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این قابلیت آیفون‌تان راه آسانی در پیش‌ دارید. به بخشSettings بروید و در بخشCellular کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا بتوانیدWi-Fi Assist را غیرفعال کنید.

دیتای سیم‌کارت را برای استفاده iCloud Drive غیرفعال کنید

اگر از آیکلود استفاده می کنید، مطمئن شوید که تنها زمانی اطلاعات شما آپلود می شوند که به وای فای متصل هستید. برای این کار مسیر زیر را چک کنید: Settings> iCloud> iCloud Drive

به جای استریم‌کردن، دانلود کنید

استریم موسیقی و پادکست برای مدت طولانی وقتی به اینترنتWi-Fi دسترسی ندارید می تواند به سرعت حجم‌قابل توجهی از اینترنت موبایل‌تان را کم کند. اغلب‌ اپ‌های موسیقی و پادکست (مثل اسپاتیفای و اپل موزیک) این امکان را دارند که استریم‌کردن را فقط بهWi-Fi محدود کنید، این امکان باعث مي‌شود عادت کنید وقتی بهWi-Fi دسترسی ندارید به جای اینکه خیلی ساده در همه شرایط به استریم بپردازید، مجبور شوید که موسیقی یا پادکست مورد نظرتان را دانلود کنید. این اقدام می تواند مستقیما بر میزان مصرف‌تان تاثیر قابل‌توجهی بگذارد. 

برای غیرفعال کردن این امکان در اپل موزیک به بخش Setting> Music بروید. در بخش Streaming وDownloads گزینهUse Cellular Date را غیرفعال کنید. اگر این اقدام خیلی براي‌تان سخت است و فکر مي‌کنید شاید گاهی به استفاده از اینترنت سیم‌کارت برای استریم‌کردن نیاز پیدا کنید، بگذارید گزینه اول فعال بماند اما گزینه High Quality on Cellular را غیرفعال کنید تا زمانی که بهWi-Fi دسترسی ندارید موسیقی با کیفیت پایین‌تری پخش شود و حجم کمتری مصرف کنید.

برای اپ پادکست هم به بخش Setting> Podcasts بروید وCellular Data را غیرفعال کنید.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time