قابلیتی برای افزایش امنیت در واتس اپ معرفی شد

پیام رسان واتس اپ به صورت رسمی اعلام کرده است که این اپلیکیشن به تایید هویت دو مرحله ای برای سیستم عامل های ویندوز، اندروید و iOS مجهز شده است.در این مقاله نحوه فعال سازی تایید دو مرحله ای را آموزش می دهیم.با ما همراه باشید.

 فعال سازی این این قابلیت بستگی به کاربر دارد و می تواند در صورت تمایل این قابلیت را برای افزایش امنیت خود فعال کند.برای فعال کردن این ویژگی کافی است در قسمت تنظیمات اپلیکیشن گزینه  Two-step verification را فعال کنید.در هنگام فعال سازی هر کاربر موظف است که یک کد 6 رقمی را برای این کار در نظر بگیرد.

به هر حال برای هر کاربری ممکن است شرایطی پیش بیاید که این پسورد 6 رقمی را فراموش کند. برای جلوگیری از این مشکل باید در زمان فعال سازی ایمیل خود را وارد کند ،که در صورتی که به هر دلیلی این پسورد 6 رقمی را  فراموش کردید ایمیلی برای کاربر ارسال می شود و در این حالت کاربر می تواند این قابلیت را غیر فعال کند تا بتواند مجدد از اپلیکیشن واتس اپ استفاده کند.اما این لازمه این امر،دسترسی به ایمیل می باشد.

 با این همه باید توجه داشت که در صورت دریافت ایمیلی برای لغو تایید هویت دو مرحله ای، بدون این که خودتان نسبت به چنین کاری اقدام کرده باشید، لازم است لینک ارائه شده در ایمیل نادیده گرفته شود؛ چرا که قطعاً شخصی دیگر در حال استفاده از شماره تلفن شما روی دستگاهی متفاوت است.

منبع:whatsapp

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time