برای حذف تاریخچه سافاری به این نکته توجه کنید!

کاربران اپلی قادر هستند که تاریخچه سافاری خود را پاک کنند و تمامی کاربران فرض می کنند که این اطلاعات از تمام دیوایس هایشان حذف خواهد شد.اما بر طبق خبری که منتشر شده است گویا تمامی اطلاعات برای دوره طولانی تری بروی سرورهای iCloud  ذخیره می شوند.
 
شرکت Elcomsoft   برای اولین بار به این نکته پی برد که اطلاعات حذف شده در سرورهای آیکلود ذخیره می شود. مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است که  شرکت آنها توانسته سابقه حذف شده از مرورگر سافاری مربوط به بازه بیش از یک سال را بازیابی نماید.
اپل این اطلاعات حذف شده را در بخش جداگانه ای از آیکلود به نام tombstone  ذخیره میکند ،هدف اصلی اپل از این کار این می باشد که از حذف همزمان اطلاعات از تمام دیوایس های یک کاربر اطمینان حاصل کند.
این شرکت اعلام کرده است که به تاریخچه سافاری در بازه زمانی 5 الی 6 ماه قبل خود دسترسی داشته است اما بعد از انتشار این خبر تنها به تاریخچه دو هفته قبل خود دسترسی پیدا کرده است.
در سیستم عامل های جدیدتر iOS 9.3  بعد از حذف تاریخچه سافاری اطلاعات url  به صورت رمز در می آیند اما باز هم مانع دسترسی به محتوای متنی نمی شود.
اکنون اپل اطلاعات مربوط به 2 هفته تاریخچه سافاری را ذخیره می کند و بیش از دو هفته را به طور کامل حذف می کند.در صورتی که کاربری بخواهد به اطلاعات دو هفته اخیر خود دسترسی داشته باشد باید به آیکلود مراجعه کند.
اما در قسمت تنظیمات گوشی کاربر می تواند گزینه Sync  اطلاعات به آیکلود مربوط به تاریخچه سافاری را غیر فعال کند.
 
منبع: macrumors
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time