امکان جدید تلگرام دسکتاپ: گفتگوهایتان را کاملا مخفی کنید

حتما می‌دانید که پیام‌رسان تلگرام نسخه ویژه‌ای برای کامپیوترهای شخصی دارد که با نام نسخه دسکتاپ شناخته می‌شود. در نسخه ۱٫۰ این پیام‌رسان قابلیت جدیدی به نام حال کار یاworkmode  اضافه‌شده که با فعال نمودن آن، گفتگوهای بی‌صدا مخفی می‌شوند و در زمان کار مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کنند.

ازآنجایی‌که اکثر کاربران تلگرام در گروه‌های مختلفی عضو هستند، این امکان می‌تواند به تمرکز بیشتر در حین کار و جلوگیری از بروز اشتباه در حین ارسال مطالب کمک کند.

در نسخه ۱٫۰ تلگرام دسکتاپ، قابلیتی با نامWorkmode وجود دارد که در این نرم‌افزار نهفته شده است. این ویژگی، به شما اجازه می‌دهد تا در حین کار، بخشی از مخاطبان خود را حذف و تنها گفتگوهای ضروری را ببینید. برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را دنبال کنید:

1. روی سه خط موازی در گوشه سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید و به بخش تنظیمات بروید.

2. در پنجره‌ای که باز می‌شود، بدون اینکه روی گزینه خاصی کلیک کنید، عبارتworkmode را تایپ کنید. پس از انجام این کار، پنجره‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد فعال شدن حالتworkmode را تایید کنید.

3. در این مرحله، با کلیک روی گزینهOK ویژگیworkmode در تلگرام  دسکتاپ برای شما فعال می‌شود.

اکنون، وقتی به صفحه اصلی تلگرام برگردید، در بالای لیست گروه‌ها و چت‌ها گزینه‌ای با نامHide Muted Chats  قابل‌مشاهده است که با انتخاب آن، گفتگوهایی که آن‌ها را بی‌صدا کردید، مخفی می‌شوند. پس از انتخاب این گزینه، عبارتHide muted chats بهShow all chats تغییر می‌کند و می‌توانید برای بازگرداندن گفتگوهای پنهان‌شده، مجددا از این گزینه استفاده کنید.

در آخر،  اگر تمایل دارید که قابلیتworkmode را کاملا غیرفعال کنید کافی است به منوی  تنظیمات تلگرام بازگردید و مجددا عبارتworkmode را تایپ و پیام مربوط به آن را تایید کنید تا تلگرام دسکتاپ به حالت اصلی و غیر کاری خود بازگردد.

منبع: mtplus

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time