چرا آیفون من داغ است؟چگونه این مشکل را برطرف کنم؟

ایا تا بحال شما هم مانند برخی از کاربران ، هنگامیکه ایفون خود را در دست می گیرید متوجه ی گرم شدن ان شده اید؟ این مشکل هر چند معمول نمی باشد اما گاهی اوقات یک ایفون می تواند حتی اشکارا در هنگام لمس کردن ان داغ بنظر برسد ، که در این صورت پشت ایفون و صفحه نمایش دیوایس داغ خواهد بود.همراه ما باشید.

گوشی های آیفون تا چه حد مجازند در حین استفاده، گرم شوند؟

آیفون هایی که جدیدا طراحی شده اند  در دمای صفر تا ۳۵ درجه سانتی گراد به خوبی فعالیت می کنند.  پس در محل هایی که اکثر مواقع با این دما سر و کار دارند عملکرد آیفون، سیار مطلوب خواهد بود. مثلا دمای هوا در کشورهای اروپایی مانند انگلستان اکثر اوقات در این رنج است.

و اما چرا ایفون من داغ است ؟

رایج ترین دلیلی که می توان در هنگام لمس کردن یک ایفون متوجه ی داغی ان شد مربوط به نرم افزار ها می باشد . چرا که معمولا برخی از برنامه ها و یا فرایند های در حال اجرا برروی ایفون منجر به مصرف انرژی بیش از حد و اتلاف گرما در دیوایس می شود . بنابراین خبر خوب ان است که معمولا این مشکل مربوط به نرم افزار مرتبط می باشد که معمولا رفع این مشکل اسان می باشد .

 راه حل های خنک نگه داشتن آیفون:

اگر  اسمارت فون تان به طور مدوام گرم می شود اول باید به محلی که از گوشی تان استفاده می کنید و سپس حجم استفاده از آن دقت کنیدو سپس،  موارد زیر را که به شما در خنک کردن آیفون تان کمک خواهد کرد، اجرا کنید:

۱- اولین کار، محافظ یا قاب گوشی تان را در بیاورید. این کار واقعا مفید است.

۲- گوشی تان را در ماشین تان و جایی که دمای هوا بسیار بالاست، پارک کرده اید رها نکنید.آن را همراه خود ببرید.

۳- از قرار دادن گوشی در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری کنید. در جایی که مجبورید در آفتاب قرار بگیرید در جیب یا کیف تان آن را قرار دهید.

۴- به مدت طولانی با گوشی بازی نکنید. مخصوصا بازی هایی با گرافیک بسیار بالا به سرعت اسمارت فون را داغ می کنند.

۵-  بلوتوث آیفون را به مدت طولانی روشن نگه ندارید. یادتان باشد که در زمانی که از آن استفاده نمی کنید می توانید آن را در Control Centreغیرفعال کنید.

۶- استفاده از مکان یاب آیفون، به طور چشمگیری از دستگاه کار می کشد و به دنبال آن گوشی گرم می شود. در زمان هایی که استفاده ای از آن نمی برید آن را به حالت غیرفعال درآورید. برای غیرفعال کردن آن می توانید به مسیر Settings > Privacy > Location Service > Offبروید.

۷- از نقشه و مسیریاب آن کمتر استفاده کنید. استفاده طولانی مدت از مسیر یاب نقشه باعث گرم شدن دستگاه می شود.

۸- از شارژ کردن آیفون در محل هایی که دمای آن بالاست خودداری کنید. صبر کنید تا به محل خنک تری رفته و سپس اقدام به شارژ کردن کنید.

۹- می توانید در زمانی که احساس می کنید دستگاه، در حال داغ شدن است به حالت Airplane mode بروید. این حالت تمام امکانات حیاتی گوشی، مانند انتن، وای فای و بلوتوث را غیرفعال می کند.  برای استفاده از آن کافیست به Control Centre رفته و آن را به حالت فعال درآورید.

۱۰- در نهایت و به عنوان راه حل آخر، آیفون تان را خاموش کنید. تا زمانی که دستگاه به طور کامل خنک نشده است گوشی را روشن نکنید. با دکمه Sleep/Wake می توانید آن را خاموش کنید.

برای آیفون در زمان داغی بیش از حد، چه اتفاقی می افتد؟ 

زمانی که گوشی های آیفون به شدت داغ شوند خاموش شده و زمانی که بخواهید آن را روشن کنید بر روی صفحه نمایش آن پیغامی نشان داده می شود که روی آن نوشته  شده:  "the iPhone needs to cool down before you can use it" به این معنی که «قبل از اینکه از آیفون استفاده کنید نیاز به خنک شدن دارد». این پیغام روی یک صفحه سیاه رنگ به نمایش در می آید.

و اما ایفون همچنان داغ می باشد ، حال می بایست چیکار کرد ؟

با این اوصاف ، اگر ایفون شما همچنان پس از انجام تمامی مراحل داغ می باشد  ، ممکن است که مشکل شما مربوط به یک موضوع نادر در رابطه با باتری و یا سخت افزاری باشد . البته قابل ذکر است که این اتفاق غیرمعمول و شایعه نمی باشد ، اما ممکن است که گاهی اوقات اتفاق بیافتد . به همین دلیل شما می بایست با مراکز پشتیبانی شرکت اپل تماس و یا به انجا مراجعه کنید .

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time