چگونه بفهمیم چه برنامه هایی از iOS 11 پشتیبانی نمی کنند

اپل لیست جدیدی منتشر کرده که نشان می دهد چه برنامه هایی بعد از معرفی نسخه بعدی آی‌او‌اس، منسوخ خواهند شد. 

این ابزار هم زمان با انتشار و دانلود سیستم عامل آی او اس نسخه 10.3 در دسترس کاربران قرار گرفته است. طبق اخبار منتشر شده، هر برنامه‌ای که از سال 2015 تا کنون آپدیت نشده باشد، هم زمان با معرفی نسخه بعدی آی‌او‌اس 11، منسوخ اعلام خواهد شد و شرکت اپل پشتیبانی خود را از این برنامه‌هایی که از نسخه 64 بیتی پشتیبانی نمی‌کنند را متوقف خواهند کرد.

اولین آیفون 64 بیتی، آیفون 5s بود که در سپتامبر سال 2013 معرفی شد و تمام برنامه‌هایی که از آن زمان به بعد ساخته شد، گزینه اجرا شدن روی سیستم عامل 64 بیتی را نیز داشت. از سال 2015 نیز تمام برنامه‌ها و به روز رسانی‌ها می‌بایست برای تامین تاییدیه از طرف اپل، روی سیستم عامل 64 بیت نیزاجرا می‌شدند.

برای اینکه متوجه شوید چه اپلیکیشن‌های فعلی شما از نسخه 11 سیستم  عامل iOS پشتیبانی نمی شوند باید آخرین نسخه منتشر شده iOS 10.3 روی دستگاه شما نصب شده باشد سپس به مسیر زیر بروید:

Settings> General> About> Applications

در اینجا لیست تمام برنامه‌های نصب شده که روی نسخه 64 بیتی اجرا نمی‌شوند، مشخص شده است. طبق گفته اپل:

این برنامه ها سرعت آیفون را کاهش می‌دهند و در صورتی که آپدیت نشوند، باعث خواهند شد که نسخه بعدی آی‌او‌اس در دستگاه کاربر اجرا نشود. 

به بیان واضح‌تر در صورتی که برنامه‌نویسان  این اپلیکیشن‌ها آن را برای نسخه 11 به روز نکنند اپل اجازه نصب و استفاده از آن‌ها روی  این سیستم عامل را نخواهد داد.

بیشتر این برنامه‌ها، بازی‌های قدیمی هستند که برنامه نویسان آن ها به دلیل محدودیت‌های مالی، دیگر برای آن نسخه جدیدی منتشر نکردند.

شرکت تحقیقاتی برنامه Sensor Tower، تاکنون 187 هزار برنامه را که قبل از ماه سپتامبر سال 2013 معرفی شده‌اند را مشخص کرده که حتما منسوخ اعلام خواهند شد. همچنین تعداد زیادی از برنامه‌ها که بعد از سال 2013 عرضه شدند نیز به دلیل عدم پشتیبانی از نسخه 64 بیتی، به این لیست اضافه شده‌اند.

شرکت اپل هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که با انتشار نسخه آی‌او‌اس 11، برنامه‌های 32 بیتی از رده خارج خواهند شد اما از آن جایی که نسخه جدید قرار است در ماه سپتامبر امسال معرفی شود، این اتفاق به احتمال زیاد رخ خواهد داد. اپل احتمالا از نسخه آزمایشی آپدیت جدید سیستم عامل خود در کنفرانس جهانی امسال برنامه نویسان اپل WWDC رونمایی خواهد کرد. 

منبع: itiran

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time