چگونه امنیت تماس صوتی در تلگرام را تضمین کنیم؟

شرکت تلگرام، تماس صوتی اپلیکیشن خود را برای کاربران ایرانی فعال کرد. بر اساس اعلام شرکت تلگرام،‌ تماس صوتی این اپلیکیشن به صورت End to End رمز گذاری می‌شود که امکان داشتن یک مکالمه امن بدون قابلیت شنود توسط هکر‌های دولتی و یا شرکت‌های مخابراتی را فراهم می‌کند.

در ابتدا کاربران ایرانی باید دقت کنند که هیچ مبلغی را تحت برای فعال سازی این تماس صوتی به هیچ کسی نباید پرداخت کنند. تماس صوتی تلگرام کاملا رایگان است.

موارد امنیتی که کاربران باید رعایت بکنند عبارت است از:

۱) پس از فعال شدن تماس صوتی تلگرام تمام کسانی که شماره تلفن و یا شناسه تلگرام(ID)  شما را دارد قادر خواهند بود به شما تلفن بزنند. با مراجعه به قسمتPrivacy and Security  و انتخاب گزینهCall  می تواند برای دریافت تماس صوتی محدودیت ایجاد کنید. با انتخاب گزینهCall  سه گزینه‌یEverybody  به معنی دریافت تماس صوتی از همه،‌ My Contacts  به معنی دریافت تماس صوتی فقط از کسانی که شماره آن‌ها در دفترچه تلفن گوشی شما ثبت شده است وNobody  به این معنی که هیچ تماس صوتی را نمی‌پذیرید انتخاب کنید.

2) پس از برقرای تماس بر روی گوشی هر دو فردی که با هم تماس گرفتند چهار شکلک (Emojis)  نمایش داده خواهد شد. در صورتی هر دو نفر چهار شکلک یکسان را مشاهده کنند به این معنی است که تماس صوتی شما رمزگذاری شده و هیچ کس قادر نخواهد بود تا آن را شنود کند در غیر این صورت رمزگذاری تماس صوتی شما با موفقیت همراه نبوده و قابل شنود خواهد بود.

منبع: iranhumanrights

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time