چاپ کردن این صفحه
سقوط  ۱۰۰ میلیارد دلاری ارزش سهام فیس بوک

سقوط ۱۰۰ میلیارد دلاری ارزش سهام فیس بوک

اگر فکر می کنید روز بدی داشتید بهتره با مارک زاکربرگ صحبتی داشته باشید :)) 

فیس بوک درآمد سه ماهه دوم خود را روز چهارشنبه اعلام کرد و نتایج بدتر از آن چیزی بود که انتظار میرفت، سهام این شرکت، بیش از 100 میلیارد دلار سقوط کرد. فیس بوک درآمد 13.23 میلیارد و 1.47 میلیارد کاربر فعال روزانه را گزارش کرد، هر دو اعداد بسیار دور از انتظارات تحلیلگران بودند. 

به رغم پیش بینی های تحلیل گران، این سقوط غیر منتظره نبود. زاکربرگ و دیگر مدیران برای ماه ها هشدار داده بودند که تلاش های فیس بوک برای بازگرداندن خوراک اخبار برای ترویج «زمان صرف شده» و مقررات جدید GDPR در نهایت منجر به رشد کمتر و کاهش درآمد می شود. 

مارک زاکربرگ در بیانیه ای اعلام کرد:

 "همانطور که قبلا هم گفته ام، ما در زمینه امنیت سرمایه گذاری زیادی انجام داده ایم که به میزان قابل توجهی بر سودآوری ما تأثیر منفی می گذارد. ما به زودی شاهد نتایج آن خواهیم بود."

 

سرمایه گذاران هنوز هم در شوک هستند و ارزش سهام فیس بوک حتی در طی طول مصاحبه با سرمایه گذاران هم در حال سقوط بود. این سرمایه گذاران عمدتا روی رشد بلندمدت فیس بوک و بهره برداری تبلیغاتی از آن سرمایه گذاری کرده بودند.

تعداد کاربران روزانه و فعال فیس بوک در ایالات متحده، رشد نکرده و فیس بوک در واقع 3 میلیون کاربر در اروپا را به علت مقررات حفظ حریم خصوصی جدید از دست داده است. حتی در مناطق دیگر که فیس بوک هنوز هم در حال رشد است، در حال رشد به مراتب کندتر از چهار ماه گذشته است. تنها اینستاگرام به عنوان نقطه ای روشن برای این کمپانی باقی مانده است.

 

تمامی حقوق محفوظ است - بروزرسانی - آدرس : مشهد - بلوار خیام - خیام ۱۱ - تقاطع فرهاد ۰۵۱۳۷۶۵۱۸۸۱