امیرمحمد ظریف امیرمحمد ظریف

کاهش فروش گوشی‌های سونی بار دیگر رکورد جدیدی ثبت کرد

یک سال قبل، سونی پیش‌بینی کرد که در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۹، حدود ۱۰ میلیون گوشی به فروش می‌رساند ولی کمی بعد این آمار به ۹ میلیون و سپس ۷ میلیون تغییر پیدا کرد.

 در ماه ژانویه امسال، بار دیگر شاهد بازنگری این آمار و تغییر آن به ۶.۵ میلیون بودیم و طی دوره ۱۲ ماهه اخیر، سونی موفق به فروش ۶.۵ میلیون گوشی شده است.

برای مقایسه باید خاطرنشان کنیم که سونی در سال ۲۰۱۴ توانست ۴۰ میلیون گوشی را روانه‌ی بازار کند و همین مقایسه وخامت اوضاع را به‌خوبی ترسیم می‌کند. البته اگر به آمار دقیق‌تر مربوط به فصل‌های مالی نگاهی بیندازیم، اوضاع بیش از پیش بدتر به‌نظر می‌رسد. بین ماه‌های مارس و ژوئن ۲۰۱۸، این کمپانی موفق به فروش ۲ میلیون گوشی شده که سپس در ماه‌های منتهی به اکتبر به ۱.۶ میلیون عدد کاهش پیدا کرده است. عرضه اکسپریا XZ3 و تعطیلات کریسمس در ماه‌های انتهایی ۲۰۱۸ تا حدی منجر به افزایش نسبی فروش گوشی‌های این شرکت شده است. همچنین در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۹ این شرکت با فروش فقط ۱.۱ میلیون گوشی بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت کرد.

این نتایج ضعیف باعث شده که بخش موبایل سونی ۸۶۹ میلیون دلار ضرر برای این کمپانی داشته باشد. به همین خاطر، سونی با اخراج نیمی از نیروهای بخش موبایل و کاهش هزینه‌ها در دیگر قسمت‌ها، امیدوار است که هزینه‌های بخش موبایل را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. طبق اعلام این شرکت، بخش موبایل سونی پیش‌بینی می‌کند که از حالا تا مارس ۲۰۲۰ بتواند ۵ میلیون گوشی را روانه‌ی بازار کند و ابراز امیدواری کرده که تا مارس ۲۰۲۱ بار دیگر به سودآوری برسد.

منبع: Phone Arena

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time