پلت‌فرم‌ موبایل محبوب‏ تر از کنسول‌های بازی!

هیچ شکی نیست که یکی از مهم‏ترین و پرطرفدارترین بخش‏های دنیای فناوری صنعت بازی‏ های ویدئویی است. از رایانه ‏های شخصی تا گوشی‏ های موبایل و تبلت‏ ها و حتی گجت‏ هایی مانند تلویزیون هوشمند و هدست ‏های واقعیت مجازی به نوعی به ابزارهایی برای بازی تبدیل شدند اما در این بین کنسول‏ های بازی به‌طور اختصاصی به این صنعت پرداخته‌اند.
 در حال حاضر کنسول‏ های مختلفی در بازار حضور دارند، از نینتندو سوئیچ که به تازگی معرفی شده و فروش بسیار خوبی را تجربه می‏ کند تا کنسول‏های اختصاصی مایکروسافت و سونی که نیاز به معرفی ندارند، همه با هدف ارائه بهترین کیفیت در حوزه گیمینگ تولید شده‏ اند.
 
با این وجود هنوز هم تعداد افرادی که رایانه‏ های شخصی یا همان PC را برای بازی انتخاب می ‏کنند، بیشتر از دارندگان کنسول‏هایی مانند پلی استیشن و Xbox است. بر اساس نموداری که Statista منتشر کرده است و طبق برآوردی که در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی در ماه ژانویه انجام شد، ۵۳ درصد از ۴۵۰۰ توسعه‌دهنده بازی اعلام کرده ‏اند که در حال توسعه بازی برای رایانه‏ های شخصی (ویندوز و مک) هستند، از ۵۲ درصد باقی‏مانده ۲۷ درصد توسعه‌دهنده بازی برای PS4 و ۲۲ درصد توسعه‌دهنده بازی‏ های Xbox One و ۳ درصد باقی‏مانده هم بقیه ابزارها را پشتیبانی می‏ کنند.
 
البته این نکته عجیب نیست که بسیاری از این افراد توسعه‌دهندگان مستقل هستند و موانع کم و ظرفیت‏های بسیار بالایی که در راه توسعه بازی‏ برای پلت‌فرم PC وجود دارد، این دستگاه ‏ها را برای توسعه‌دهندگان به انتخاب مناسب‏ تری تبدیل کرده است. بازار PC‏ها هم سعی دارد از این موقعیت استقبال کند و ژانرهای مختلف از بازی‏ های عجیب و غریب تا کمدی یا بازی‏ هایی با مراحل سخت را هر چه بیشتر افزایش دهد.
 
اما آمار مهم‏ترین پلت‌فرم های گیمینگ در سال ۲۰۱۷ نشان می‏ دهد، پلت‌فرم موبایل و تبلت توانسته در رتبه دوم پس از PC و بالاتر از کنسول‏ های نسل هشتم و هدست‏ های واقعیت مجازی قرار بگیرد. با توجه به افزایش روزافزون جامعه کاربری گوشی‏های هوشمند و همین‏طور وجود توسعه‌دهندگان مختلف، عجیب نیست که بازی به یکی از کاربردهای اصلی گوشی‏های هوشمند و تبلت ‏ها تبدیل شود.
 
منبع:دنیای اقتصاد

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time