آیفون یا اندروید؛ کدام گوشی ها بیشتر دچار خرابی می‌شوند؟

معمولا تصور عموم افراد بر این است که آیفون ها از گوشی های اندرویدی بیشتر قابل اعتماد و دارای کیفیت بالاتری نیز می باشند.موسسه معتبر آماری Blanco Technology Group بررسی های وسیعی در این زمینه کرده و نتایجی کاملاً مخالف با عقاید قبلی ما را نشان می‌دهد. همراه ما باشید تا نتایج اعلام شده توسط این موسسه را بررسی کنیم.

در یک بازه زمانی یک ساله از سه ماه آخر سال 2015 تا سه ماهه آخر سال 2016،دستگاه هایی که مشکلات آنها قابل حل نبوده و موسسه بلانکو اسم معیار آنها را "نرخ خرابی" نامیده است به شرح زیر بوده است:

● میزان کرش های برنامه های اندروید به مراتب کمتر از کرش های برنامه در سیستم عامل iOS بوده است.

● میزان نرخ خرابی دستگاه های iOS از 25 درصد در سه ماهه اول 2016 به آمار باورنکردنی 62 درصد طی سه ماهه سوم و چهارم 2016 رسیده است و در این مدت میزان خرابی دستگاه های اندروید 47 درصد بوده است.

● با وجود اینکه بازار گوشی های اندرویدی به سبب عملکرد فاجعه بار سامسونگ با گوشی گلکسی نوت 7 آمار بسیار بدی را به خود دیده است، طی سه ماهه ابتدایی تا سه ماهه چهارم سال 2016، میزان خرابی ها در کل پلتفرم اندروید از 43 درصد به 16 درصد رسیده است.

● گوشی آیفون 6 بدترین عملکرد را در بین دستگاه های آیفون طی سال گذشته میلادی داشته است.

● مشکلات عمده صاحبان گوشی های آیفون، کرش های نرم افزاری، داغ شدن بیش از حد بدنه دستگاه و خرابی های هدفون بوده است که در دنیای اندروید این مشکلات به عقب ماندگی ها و مشکلات دوربین، شارژ دستگاه و اتصالات پورت USB دستگاه مربوط می‌شده است.

● میزان خطاها و کرش هایی هم که نرم افزار Google Play Services طی این مدت بروز می‌داده است از 12 درصد در سه ماهه دوم سال 2016 به 5 درصد در پایان سال رسیده است.

سامسونگ بدترین عملکرد را بین کل گوشی ها در دنیای اندروید دارد. البته بخش اعظمی از این مشکلات و آمارهای بد به دلیل گوشی گلکسی نوت 7 است که بدنامی بزرگی را به این سری سامسونگ آورد. البته گوشی پرطرفدار دیگر سامسونگ یعنی Galaxy S7 Edge نیز طی این مدت میزان خرابی های زیادی را شاهد بوده است که بیشتر شکایات کاربران آن مربوط به اسکنر اثر انگشت این گوشی، ریستارت شدن و هنگ کردن ناگهانی و یا قطع صدای پیغام ها و نوتیفیکیشن ناگهانی دستگاه بوده است که البته موارد بسیاری نیز از افزایش دمای بدنه گوشی نیز در مورد آن گزارش شده اند.

اما بزرگترین مشکلات صاحبان آیفون ها نیز مربوط به کرش های نرم افزاری، نرم افزار اینستاگرام، فیسبوک و اسنپ چت بوده است و این در حالی است که اندرویدی ها مشکلات به مراتب کمتری را در کرش های نرم افزاری داشته است و جالب تر اینجاست که نوع کرش ها نیز در دنیای اندروید متفاوت و بیشتر مربوط به سرویس IMS (مخصوص تماس با Wi-Fi)، بخش مخاطبین و البته Google Play Services بوده است.

البته نکته ای که باید در مورد برنامه های iOS به آنها اشاره کنیم این است که بیشتر خطاها و کرش های نرم افزاری در نرم افزارهای ثالث و توسعه داده شده توسط شرکت های غیر از خود اپل بوده است و این در حالی است که کرش های موجود در دنیای اندروید مربوط به پردازش ها و برنامه های اصلی خود سیستم عامل است. این مورد واقعاً عجیب و جالب است که iOS با نرم افزارهای دیگران چندان نمی‌سازد و گوگل در اندروید با نرم افزارهای خودش مشکل دارد!

2 نظرها

 • یزدان
  یزدان شنبه, 14 اسفند 1395 11:29 گزارش

  سلام ممنون از اطلاعات تون. ولی یک نکته دیگر در ارتباط با اندروید در نظر نگرفتید؛ تعداد گوشی های موجود در بازار را ، فرضا اگر ده گوشی در باز باشد 70 درصد اندروید و ۳۰ درصد آیفون هستند.
  که بالطبع تعداد خرابی اندروید بلحاظ تعداد موجود و مصرف در بازار بطور طبیعی باید بیشتر باشد.باسپاس

  پیوند نظر

 • تجلي
  تجلي شنبه, 14 اسفند 1395 04:24 گزارش

  من بالغ بر ٦ ساله از ايفون استفاده ميكنم و هميشه به روز كردم گوشيما هرگز حتي يك بار با مشكل مواجه نشدم به همين خاطر شك دارم به اين اطلاعاتي كه دادين

  پیوند نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time