راهکارهای iOS11 برای افزایش حافظه دستگاه‌ها

امروزه کاربران تقریبا تمام کارهای روزمره خود را با اسمارت فون خود انجام میدهند . این در حالی است که افراد زیادی برای عکاسی تنها از گوشی هوشمند خود استفاده میکنند که در همین راستا با کمبود حافظه مواجه می شوند. اپل با ارائه iOS11 راه کاری را برای افزایش حافظه ارائه کرده است .این راهکار به خصوص برای افرادی که دارای ظرفیت 16 گیگ میباشد بسیار کارامد می باشد.
 حذف اپلیکیشن‌های بی‌استفاده
 
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تعداد زیادی برنامه دانلود می‌کنند و پس از مدتی از آنها استفاده نمی‌کنند، این ویژگی برای شما جالب و کاربردی خواهد بود. آی‌اواس 11 به‌طور اتوماتیک برنامه‌های بدون استفاده را حذف می‌کند، البته دیتای برنامه‌ها هیچ‌وقت پاک نمی‌شوند و کاربر در صورت نیاز مجدد می‌تواند برنامه را دانلود کرده و از دیتاهای قدیمی آن برنامه استفاده کند. این ویژگی برای برنامه‌هایی که از حجم بالا برخوردارند و دیتای کمی دارند، بسیار کاربردی خواهد بود. از آنجا که ممکن است حذف خودکار برنامه‌ها موجب دیوانه شدن برخی از کاربران اپل شود، شرکت این ویژگی را در حالت پیش‌فرض غیرفعال کرده که با رفتن به مسیر زیر می‌توانید آن را فعال کنید. Settings > iTunes and App Stores > Offload Unused Apps
 
مدیریت حافظه
 
در قسمت تنظیمات و مدیریت حافظه (iPhone Storage) می‌توانید لیست برنامه‌های مختلف روی دستگاهتان را ببینید. اگر به پایین صفحه بیایید، می‌توانید فضایی را که هر برنامه اشغال کرده است مشاهده کنید. بهترین ویژگی آی‌اواس 11 این است که سیستم به‌صورت خودکار پیشنهادهایی را برای افزایش بیشتر فضای ذخیره‌سازی دستگاه به‌شما می‌دهد که در اینجا آنها را نام برده‌ایم:
 
ذخیره تصاویر در آی‌کلود (iCloud Photo Library): آی‌او‌اس 11 به‌طور اتوماتیک به‌کاربر توصیه می‌کند که تمامی تصاویر ذخیره شده در گالری را به درون اکانت آیکلود انتقال دهد و از این طریق فضای ذخیره‌سازی دستگاه را افزایش دهد.
 
تصاویر حذف شده (Recently Deleted): تصاویری که از برنامه Photos آیفون حذف می‌شوند، برای مدت طولانی در درون دستگاه و در پوشه Recently Deleted باقی می‌مانند. آی‌اواس 11 این امکان را به‌شما می‌دهد که تمامی این تصاویر را با یک کلیک ساده برای همیشه حذف کنید.
 
حذف پیام‌های قدیمی: آی‌اواس 11 این امکان را به کاربر می‌دهد که پیام‌های رد و بدل شده بین کاربر و مخاطبان که یک‌سال از تاریخ آنها می‌گذرد را به‌طور کامل حذف کند.
 
بررسی ویدئوهای شخصی: این ویژگی تمامی ویدئوهای ضبط شده را که حجم زیادی اشغال می‌کنند به‌ترتیب نمایش می‌دهد و به‌کاربر امکان حذف سریع آنها را می‌دهد.
 
انتقال پیام‌ها به آیکلود: کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند تمامی پیام‌ها و محتویات داخل برنامه iMessage را به سرویس آیکلود خود انتقال دهند.
 
فرمت‌ بهینه‌تر برای تصاویر: بیش از دو دهه است که فرمت JPEG در دنیای وب استفاده می‌شود. در آی‌اواس 11، اپل فرمت تصاویر را به HEIF که مخفف «فرمت فوق بهینه تصاویر» است، تغییر داده است. این فرمت در مقایسه با فرمت JPEG تقریبا نصف همان فضا را اشغال می‌کند و این یعنی کاربران با استفاده از همان مقدار فضای قبلی می‌توانند دوبرابر عکس جدید ذخیره کنند. فرمت HEIF می‌تواند جایگزین خوبی برای فرمت تصاویر زنده و گیف‌ها نیز باشد.
 
منبع:دنیای اقتصاد

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time