لی جائه یونگ، مدیر سامسونگ به جرم اختلاس به پنج سال زندان محکوم شد

سامسونگ باید چند سال بدون بدون رهبر به فعالیت خود ادامه دهد.امروز دادگاه کره جنوبی  Lee Jae-yongرا متهم به رشوه خواری و اختلاس کرد.این حکم دادگاه لی جائه یونگ را به 5 سال زندان محکوم کرد.همراه ما باشید.

پیش از این اعلام شده بود که حکم او 12 سال زندان است اما در نهایت وی به 5 سال زندان محکوم شد.بر طبق گزارش نیویورک تایمز، این حکم سنگینی است، برای کشوری که در موارد این چنینی جریمه های سبک تری را در نظر می گیرد.

این فرد به عنوان جی وای لی نیز شناخته می شده است.وی از لحاظ سمت، در نقش نائب رئیس سامسونگ است. اما پدر او به دلیل مشکل قلبی ای که دارد، باعث شده است تا خود شخص جی وای لی سکان هدایت سامسونگ را عهده دار باشد. بعد از مشخص شدن نقش سامسونگ در فساد مالی پارک گوئن هایه، رییس جمهور کره‌جنوبی، اوایل سال جاری میلادی لی جائه یونگ نیز دستگیر شد.

لی در اوایل سال جاری دستگیر شد، پس از آنکه سامسونگ در رسوایی های پارک گوئن هایه درگیر شد. ظاهرا او به چهار بنیاد برای حمایت از سیاست‌های رییس جمهور سابق، مجموع 38 میلیون دلار رشوه داد، که بتواند تایید رگولاتوری را برای ادغام دو کمپانی تحت کنترل سامسونگ دریافت کند. بسیاری از سهامداران با ادغام 8 میلیارد دلار مخالفت کردند، اما به دلیل حمایت دولت، این مسائل تصویب شد. شایان ذکر است که سامسونگ نه تنها در الکترونیک، بلکه در حمل و نقل، پزشکی و بسیاری از صنایع دیگر نیز دخیل است.

دادگاه اظهار داشت شواهد کافی برای اثبات این امر وجود دارد. علاوه بر این، این حرکت سبب شده بود، قدرت او بر روی سامسونگ الکترونیک، بخش مربوط به تلفن ها، تلویزیون ها و دستگاه های دیگر، که بیشترین درآمد را در بر می گیرد، بیشتر شود.

سامسونگ به خوبی در سطح جهانی کار می کند و اغلب به صادرات گوشی های هوشمند در سراسر جهان می پردازد. حال باید دید در طی این 5 سال سامسونگ بدون رهبر، چگونه عمل می کند و چه راهبرد های جدیدی پیش رو دارد.

منبع: engadget

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time