پهپاد جدید نوکیا جان شمارا نجات میدهد!

پهپاد ها وسیله های کوچکی هستند که امروزه در سرتاسر دنیا به مقاصد مختلف استفاده میشوند حال نوکیا پهپادی را معرفی کرده است که وظیفه نجات افراد را دارد.

به تازگی این خبر در فضای مجازی منتشر شده است،گفته های جدید نشان میدهد نوکیا در حال کاربر روی پهپادی خاص میباشد منابع مختلف نشان میدهد این پهپاد  OVNIنام خواهد گرفت و برای مقاصد سری و نظامی مورد استفاده وافع خواهد شدالبته گفته میشود در کنار مقاصد نظامی استفاده شهری نیز خواهد داشت.نوکیا برنامه دارد  تحقیق و توسعه پهپاد ها را در آینده ای نزدیک بیشتر کرده و عقیده دارد در آینده انسان ها به این پهپاد ها احتیاج پیدا خواهند کرد.

این پهپاد ها علاوه بر قابلیت های نظامی و شهری امکان استفاده از شبکه LTEبرای مخابره تصاویر گرفته شده از سنسور های تعبیه شده بر روی خود را دارد،همچنین شبکه ای مخصوص به خود را دارند که با استفاده از این شبکه پهپاد میتواند بروزرسانی های جدید را دریافت و بر روی خود نصب کندعلاوه بر این قادر خواهند بود به پهپاد های مشابه متصل و از یکدیگر پیروی کنند.

این پهپاد ها بیشتر برای سکو های نفتی و معادن مورد استفاده قرار میگیرد ،با استفاده از سنسور های حرارتی آن میتوانید محل های آتش سوزی یا محلی که در آن انسانی گرفتار شده است را مشاهده کنید.

 

منبع:forbes

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time