اگر دیوایس اندرویدی دارید، مواظب این باگ ویندوز 10 باشید

باگی در ویندوز 10 وجود دارد که هنگامی که دستگاه اندرویدی خود را به کامپیوتری با این سیستم عامل متصل می کنید، باعث از دست رفتن اطلاعات دستگاهتان می شود.

این اتفاق زمانی می افتد که شما از فایل منیجر File Explorer استفاده کنید و همچنین بخواهید اطلاعات خود را مثلا از گوشیتان به طور مستقیم به کارت حافظه آن انتقال دهید. به طور شفاف تر، یعنی اگر دستگاه اندرویدی خود را به کامپیوتری با ویندوز 10 متصل کنید و بخواهید اطلاعات را از طریق File Explorer از گوشی به کارت SD و یا بالعکس منتقل کنید، در آخر فقط با از دست رفتن اطلاعاتتان مواجه خواهید شد. به ظاهر ممکن است که این انتقال به درستی صورت گرفته باشد اما در حقیقت این کار انجام نشده و اطلاعات شما بدون امکان ریکاوری از دست خواهد رفت.

وجود این باگ تنها در ویندوز 10 تایید شده و شما می توانید با خیال راحت از ویندوز 7 و 8 استفاده کنید. بنا بر گزارشات کاربران این مشکل برای گوشی های OnePlus ،LG ،Nexus ،Pixel ،HTC U11 ،Nokia و مدل های زیادی از شیائومی و سونی پیش می آید و گوشی های سامسونگ و بلک بری از این باگ در امان هستند.

در حال حاضر مایکروسافت هیچ اقدامی در این باره انجام نداده است. به همین منظور ساده ترین راه برای جلوگیری از هر گونه خراب شدن اطلاعات این است که هنگام انتقال فایل ها، ابتدا یک بار آن ها را در کامپیوترتان کپی کنید و سپس از کامپیوتر به گوشی منتقل کنید.

علاوه بر این ها به نظر می رسد که فایل منیجر های دیگر مانند Total Commander در ارتباط با ویندوز 10 به درستی کار می کنند. پس بهتر است که بعد از بک آپ گرفتن، به طور آزمایشی از فایل منیجر های دیگر نیز استفاده کنید.

منبع: Softpedia

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time