نام آیفون های جدید در فرم‌ور iOS 11 مشخص شد

تنها دو روز تا رونمایی اپل از پرچم داران خود باقی مانده است و هر چه نزدیک تر می شویم اطلاعات کامل تری از این محصول فاش می شود.امروز اطلاعات مربوط به فریم ور ای او اس 11 نام این آیفون ها را مشخص کرده است: آیفون X، ایفون 8 و ایفون 8 پلاس.

روز سه شنبه کنفرانس اپل برگزار می گردد و طی آن نسخه ی ویژه ای از ایفون به مناسبت ده سالگی اپل و دو نسخه دیگر رونمایی می شود. شایعات مختلف نام های مختلفی را بر روی آن ها می گذاشتند مثل ایفون ادیشن و ایفون 7 اس و 7 اس پلاس.اما فریمور ای او اس 11 اطلاعاتی را در رابطه با نام این ایفون ها فاش کرده است.

اپل امسال سه نسخه رونمایی می کند که دو نسخه ی ان بروزرسانی سال پیش خواهد بود و نسخه دیگر برای ده سالگی اپل. Steven Troughton-Smithکه از توسعه دهندگان است و به بررسی سیستم عامل ای او اس 11 پرداخته است ، شواهدی را مبنی بر نام این ایفون ها پیدا کرده است. آیفون ویژه اپل با نام ایفون ایکس و دو نسخه دیگر با نام های ایفون 8 و ایفون 8 پلاس نام گذاری خواهند شد.

اپل در گذشته هم از حرف xرا به مناسبت دهمین سالگرد یکی از محصولاتش استفاده کرده است، در سال ۲۰۰۱ و به مناسبت دهمین سالگرد سیستم عامل مک که پیش از آن Mac OS نام داشت، حرف ایکس را به انتهای آن اضافه کرد و نسخه‌ی جدید را Mac OS X نام گذاشت. 

ایفون ایکس دارای صفحه نمایش اولد است که پیشتر اپل در ایفون های خود صفحه نمایش اولد به کار نبرده بود و این اولین بار است ولی دو نسخه ی دیگر همان صفحه نمایش ال سی دی را دارا هستند. شنیده ها حاکی از ان است که قیمت ایفون ایکس بیش از 1000 دلار خواهد بود.

ایفون های 8 و 8پلاس شبیه به ایفون های 7 و 7 پلاس هستند تنها بدنه ان ها شیشه ای شده تا قابلیت شارژ وایرلس را داشته باشند. اما تاچ ایدی در ان حذف نشده و قابلیت چهره هم در ان ها نیست و تنها این قابلیت ها در ایفون ایکس است.

رونمایی این محصولات در تاریخ 21 شهریور انجام می شود ، پیش فروش آن در 24 شهریور آغاز می گردد و از 31 شهریور ماه هم روانه بازار می شود.

منبع: apple insider

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time