چند قابلیت برتر آیفون X نسبت به نسخه های 8 و 8 پلاس

در کنفرانس اپل 3 مدل گوشی با نام های آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون 10 معرفی شد.از بین این سه مدل، آیفون 10 با ظاهر و قابلیت های متفاوتی نسبت به دو مدل دیگر معرفی شد.در این مقاله تفاوت های اصلی آیفون 10 با دو مدل  آیفون 8، آیفون 8 پلاس مورد بررسی قرار میدهیم.با ما همراه باشید.

نمایشگر صفحه

دو مدل  آیفون 8، آیفون 8 پلاس دارای صفحه نمایشی از نوع LCD هستند ،این در حالی است که آیفون 10 دارای صفحه نمایش اولد میباشد و همین مسئله باعث شده است که آیفون 10 در ماه نوامبر در دسترس عموم قرار بگیرد.فناوری OLED نسبت به LCD دو مدل دیگر، عمق رنگ مشکی بیشتر و مصرف باتری بهینه تری دارد.

باتری

عمر باتری آیفون 10 بسیار بهبود پیدا کرده است و حدودا عمر باتری این مدل 2 ساعت نسبت به آیفون 7 بیشتر شده است .همچنین عمرباتری آیفون 10 در مقایسه با آیفون 8، عمر باتری بهتری دارد؛ در حالی که از این لحاظ تقریباً با 8 پلاس برابر است.

دوربین

 دو مدل آیفون 8 پلاس و آیفون 10 دارای 2 دوربین دوگانه اصلی با ترکیب یک لنز واید و یک لنز تله فوتو هستند .اما مهمترین تفاوت در لرزشگیر اپتیکال می باشد .در آیفون 8 پلاس فقط دوربین واید دارای این نوع لرزشگیر است اما هر دو دوربین آیفون 10 دارای لرزشگیر اپتیکال می باشد.گشودگی دهانه لنز تله آیفون 10 برابر با f2.4 و در آیفون 8 پلاس این مقدار برابر 2.8 است.

قابلیت عکس برداری در حالت Portrait Lighting توسط دوربین جلویی

با این قابلیت سوژه تصویر از محیط اطراف جدا شده و نور بیشتری روی آن اعمال می گردد که در نهایت، یک تصویر خاص با تمرکز بر موضوع اصلی پدید خواهد آمد.این قابلیت که تنها با دوربین های حرفه ای امکان پذیر بود، اکنون کاربران میتوانند این قابلیت را در آیفون 10 داشته باشند و از آن لذت ببرند.

تشخیص چهره

در آیفون 10 انلاک کردن صفحه نمایش با کمک سنسور تشخیص چهره امکانپذیر است و دکمه هوم از این مدل حذف شده است اما در مدل آیفون 8 و آیفون 8 پلاس همچنان تاچ آیدی وظیفه آنلاک کردن گوشی را انجام میدهد.

منبع:cnet

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time