مسدود شدن واتس اپ در چین!

واتس اپ یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می باشد که در تمامی کشورها طرفداران زیادی دارد.اما با توجه به گزارش کاربران در چین ظاهرا این پیام رسان در این کشور از دسترس خارج شده است.

در هفته های گذشته خبرهایی مبنی بر وجود اختلال درشبکه پیام رسان واتس اپ منتشر شده بود و کاربران زیادی نسبت به این موضوع احساس نگرانی کرده بودند.در همان موقع تحلیلگران معتقد بودند که این اختلال ها می تواند پیش زمینه ای برای فیلتر شدن این پیام رسان باشد.

در هفته های گذشته، به تدریج چت صوتی، ارسال تصاویر و فایل و نیز چت تصویری واتس اپ فیلتر شدند، ولی در هفته اخیر تمامی خدمات این اپ از دسترس خارج شده اند.

اما این مشکلات به الان مربوط نمی شود و ظاهرا کاربران در طول این مدت مشکلات زیادی داشته اند.گویا کشور چین به بهانه های مختلفی دسترسی کاربران را به فیس بوک محدود می کرده است.در این راستا مارک زاکربرگ، موسس و مدیر عامل این شرکت نیز پیشتر اعلام کرده بود که به منظور گسترش فعالیت شرکتش در این کشور، به طور جدی در حال یادگیری زبان چینی است. 

شاید در ظاهر محدودیت این شبکه اجتماعی برای دسته ای از کاربران خیلی مهم نباشد اما وجود چنین کشورهای پرجمعیتی به عنوان عامل مهمی در کسب و کار و رونق این نوع پیام رسان ها بسیار موثر است که محدودیت چین در استفاده ازان میتواند خسارت های زیادی به واتس اپ وارد کند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time