حفره امنیتی در واتس اپ

واتس اپ یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که کاربران زیادی دارد و در حال حاضر حدود یک میلیارد کاربر فعال دارد.اما به تازگی یک حفره امنیتی در این شبکه اجتماعی دیده شده است . با ما همراه باشید.

یکی از قابلیت هایی که باعث شد تعداد کاربران این شبکه اجتماعی روز به روز افزایش پیدا کند وجود قابلیت رمزنگاری end-to-end پیام ها است که حتی به خود این شرکت هم اجازه خواندن پیام های کاربر را نمی دهد.به علت وجود چنین امنیتی اعتماد کاربران به این اپلیکیشن روز به روز افزایش پیدا کرد.

اما به تازگی توسط مهندس نرم افزاری به نام رابرت هیتون یک حفره امنیتی در این شبکه جتماعی پیدا شده است.همه کاربران بر این باور هستند که امکان مشاهده زمان انلاین بودن ان ها امکان پذیر نیست اما گویا اینطور نیست و امکان اطلاع از زمان چت کردن دو نفر با یکدیگر را امکان پذیر است.

حالت «آخرین بازدید» به صورت پیش فرض برای همه افراد قابل مشاهده است اما می توان آن را تنها برای مخاطبان نمایش داده یا کاملا مخفی کرد. از طرف دیگر امکان مخفی کردن حالت آنلاین وجود ندارد مگر اینکه از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید که چندان قابل اطمینان نیستند.

اما این شخص با کدهای جاوا یک افزونه کروم ساخته است که از طریق  نسخه وب اپ واتس اپ این نسخه امکان مشاهده انلاین بودن افراد فراهم می شود.

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time