۵/ ۱۰ میلیون دستگاه نوکیا به‌فروش می‌رسد

 «تامی آهونن» متخصص صنعت موبایل و از مدیران اسبق شرکت نوکیا روز جمعه در صحبت‌های خود پیش‌بینی کرد که کمپانی تولیدکننده برند نوکیا در اولین سال حضور مجدد خود در بازار جهانی اسمارت‌فون‌ها، بیش از ۵/ ۱۰ میلیون دستگاه از اسمارت‌فون‌های جدید خود را به‌فروش خواهد رساند.

 آمار به دست آمده از سوی تحلیلگران بازار نشان می‌دهد که نوکیا در سه‌ماه اول سال ۲۰۱۷ حدودا ۱۰۰ هزار دستگاه اسمارت‌فون را به‌فروش رسانده است که این رقم قابل توجه تنها از فروش اسمارت‌فون «نوکیا۶» در چین به‌دست آمده است. حال در پی آغاز فروش گسترده محصولات نوکیا که در اصل توسط کمپانی فنلاندی HMD Global تولید می‌شوند، بیش از ۴/ ۱ میلیون دستگاه اسمارت‌فون نوکیا در ماه ژوئیه به‌فروش رفته و این در حالی است که فروش نوکیا در سه‌ماه سوم سال ۲۰۱۷ به ۵/ ۲ میلیون دستگاه رسیده و تامی آهونن معتقد است که نوکیا در اولین سال حضور خود در بازارهای جهانی موفق به فروش ۵/ ۱۰ میلیون اسمارت‌فون خواهد شد.

این مدیر سابق کمپانی نوکیا پیش‌بینی می‌کند که سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ شاهد فروش بیش از ۵/ ۳ میلیون دستگاه اسمارت‌فون نوکیا توسط شرکت HMD خواهیم بود. علاوه‌بر اسمارت‌فون‌های فعلی نوکیا که فروش نسبتا خوبی دارند، او معتقد است که عرضه دو اسمارت‌فون جدید این شرکت هم باعث افزایش قابل توجه فروش نوکیا در سراسر دنیا خواهد شد و همچنین اواخر سال که به فصل خرید معروف است، شاهد افزایش چشمگیر فروش محصولات نوکیا خواهیم بود. از آنجایی که اسمارت‌فون‌های نوکیا از سه‌ماه دوم سال ۲۰۱۷ در بازارهای جهانی عرضه شدند، تخمین زده می‌شود که فروش نوکیا تا اواسط سال ۲۰۱۸ از مرز ۵/ ۱۰ میلیون دستگاه عبور کند.
 
علاوه‌بر عرضه محصولات رده پایین و رده متوسط نوکیا در چند ماه اخیر که با استقبال خوب طرفداران همراه شد، شرکت HMD Global موفق شد نسخه جدید یکی از خاطره‌انگیزترین گوشی‌های نوکیا یعنی مدل «۳۳۱۰» را هم تولید کند که این گوشی هم با استقبال نسبتا خوبی از سوی طرفداران همراه شد. این کمپانی فنلاندی در حال حاضر بازارهای بین‌المللی متعددی در سراسر دنیا را هدف گرفته که متاسفانه تا کنون موفق به ورود به همه آنها نشده و حتی پرچمدار جدید این شرکت یعنی «نوکیا ۸» هنوز وارد بازار ایالات متحده نشده است. ضمنا شایعات اخیر نشان می‌دهد که این شرکت در حال کار روی یک اسمارت فون رده متوسط جدید و همچنین پرچمدار قدرتمند جدید خود با نام «نوکیا ۹» است.
 
منبع:دنیای اقتصاد

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time