سنسور اثر انگشت در گلکسی نوت 9 در کجا قرار خواهد گرفت !

در طول این مدت خبرهای زیادی در رابطه با سنسور اثر انگشت زیر نمایشگرها در تلفن های هوشمند منتشر شده است. اکنون اطلاعات جدیدی به دست آمده است که نشان دهنده وجود پتنتی در گلکسی نوت 9 می باشد. طبق این پتنت انتظار می رود که در نوت 9 حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر تعبیه شود.

در سال گدشته شایعات زیادی مبنی بر وجود حسگر اثر انگشت در زیر صفحه نمایشگر گلکسی S9 منتشر شده بود اما بعد از انتشار این شایعات شرکت قدرتمند سامسونگ اعلام کرد که در گلکسی اس 9 نمیتواند این قابلیت را به کار بگیرد.

اکنون با وجود معرفی پتنت جدید انتظار می رود در نوت 9 این فناوری به کار گرفته شود که بر همین اساس اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که از این قابلیت بهره مند می شود.

طرح لو رفته از این پتنت نشان می‌دهد که حسگر اثر انگشت در قسمت پایینی صفحه نمایش و درست زیر آن بکار رفته است. جالب است که شکل و شمایل، طراحی و ابعاد موبایل به نمایش گذاشته شده در این پتنت بسیار به محصولات سال‌های اخیر سامسونگ شباهت دارد و به همین خاطر است که این پتنت به شرکت سامسونگ منسوب شده است.

نکته قابل توجه این می باشد که با وجود این پتنت سنسور اثر انگشت در پنل جلویی تعبیه می شود زیرا بر طبق نظر کاربران وجود سنسور اثر انگشت در پشت بدنه گوشی امری غیر معقول می باشد.

در نهایت باید منتظر باشیم تا ببینیم آیا گلکسی نوت 9 اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که از این فناوری بهره مند می شود؟!

منبع:phonearena

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time