10 حقیقت جالب درباره زندگی استیو جابز

امروز مصادف با 5 اکتبر سالگرد در گذشت بنیان گذار اپل یعنی استیو جابز یکی از بزرگترین چهره های تاثیر گذار دنیای فناوری است به همین منظور چند حقیقت جالب درباره زندگی وی را بازگو میکنیم.

استیو جابز در24 فبریه سال 1955 در شهر سانفرانسیسکو به دنیا آمد، در سال 1976، جابز 21 ساله به‌همراه دوستش استیو وزنیاک که  26 سال داشت، شرکت اپل را تأسیس کردند.از آن زمان تا کنون سهام اپل رشد داشته و به یکی از شرکت های تاثیر گذار صنعت آی تی و حوزه فناوری تبدیل شده است.در نهایت استیو جابز به دلیل سرطان پانکراس در سن 55 سالگی و در تاریخ 5 اکتبر 2011 درگذشت به همین منظور نگاهی به حقایق جالب زندگی وی خواهیم داشت.

1-در زمانیکه استیو جابز مدیرعامل شرکت اپل بود، سالانه فقط 1 دلار برای حقوقش از حساب اپل برداشت می‌کرد. با این وجود او توانست با کمک سهام هایی که از این شرکت بدست آورده بود یک زندگی راحت برای خودش بسازد و جز یکی از ثروتمند ترین مردان جهان شناخته شود.

2-استیو جابز تحصیلات دانشگاهی نداشت و هیچوقت هم برنامه ای برای بازگشت به دانشگاه نداشت! (البته استیو دو ترم در دانشگاه Reedsتحصیل کرده بود که در نهایت دانشگاه را ترک کرد).

3-استیو جابز فقط سبزیجات و غذا های دریایی مصرف میکرد و به خوردن انواع گوشت ها علاقه ای نداشت.

4-مذهب استیو جابز فرقه خاصی از بودایی بوده که این فرقه طرفدار تفکر، عبادت و ریاضیات بودند به همین منظور در جوانی گاهی به هند سفر میکرد.

5- بیماری که باعث مرگ وی شد به اختصارPC  نامیده میشود که در واقع مخفف شده کلمه Pancreatic Cancerاست به نظرتان عجیب نیست؟

6- استیو جابز درتمام طول عمرش حتی یک خط هم کدنویسی نکرده بود، او هیچ وقت یک برنامه نویسی نبوده اما به کارمندان فنی اش تاکید میکرد که برنامه‌ نویسی باید Object Orientedباشد تا بشود یک اثر انقلابی را تولید کرد.

7-آخرین کلمات استیو جابز قبل از مرگ کلمات OHو WOWبود

8-استیو جابز در ابتدا نمیخواست که محصولاتش رنگ سفید داشته باشد اما زمانی که جاناتان آیو طراح اپل رنگ سفید مایل به خاکستری را به وی نشان داد نتوانست مخالفت کند.

9-تمام کامپیوترهای اولیه مکینتاش که توسط اپل تولید شدند دارای امضای حک شده استیو جابز بودند،البته خریداران به راحتی نمیتواستند این امضا را مشاهده کنند اما داشتن امضا استیو جابز بر روی محصول خریداری شده باعث افتخارشان بود.

10- آخرین حضور استیو جابز در ارتباط با شرکت اپل طی معرفی iOS 5و iCloudبود. او در ششم ژوئن سال 2011 آخرین سخنرانی خودش در مورد اپل را انجام داد.

 

جالب است بدانید استیو جابز به درمان مدرن اعتقادی نداشت و درمان سنتی را بسیار قبول داشت که در نهایت نیز همین عامل باعث دیر تشخیص دادن بیماریش شد و در نهایت به فوت وی انجامید.

 

منبع:بروزرسانی

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time